Do ponuky streamovacej služby pribudol ďalší kinohit.

HBO Max je na Slovensku od marca 2022 a používateľov láka prísľubom, že filmy z produkcie Warner Bros. zaradí do svojho portfólia už 45 dní po uvedení do kín. Týkalo sa to napríklad titulov Matrix Resurrections, Duna, Space Jam Nová legenda, Batman a najnovšie aj filmu zo sveta Harryho Pottera – Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora.

Ten je v ponuke HBO Max od 30. mája 2022. HBO to oficiálne potvrdilo na sociálnych sieťach. Poteší, že film je k dispozícii v 4K HDR a s podporou technológií Dolby Atmos a Dolby Vision.

Zaujímavosti o filme Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

  • V úvodnej scéne, kde sa Mlok prediera divočinou, bolo na vytvorenie bambusovej džungle použitých 115 veľkých kvetináčov s bambusom s výškou 9 metrov, 70 kvetináčov s bambusom s výškou 5 metrov a 1500 kvetináčov s malými bambusovými rastlinkami.
  • Scéna na berlínskej ulici mala najväčšiu snehovú pokrývku z celého filmu. Záveje boli vytvarované z 20 obrovských polystyrénových kvádrov s rozmermi 4,9 m x 1,2 m x 1,2 m. Na zasneženie berlínskych ulíc bolo použitých 2188 vriec umelého snehu s celkovou hmotnosťou 22 000 kg. Mráz navyše nebolo nutné simulovať. Jazierko pri vchode na nemecké ministerstvo mágie počas natáčania kvôli mrazivému počasiu samo zamrzlo.
  • Metlobalové rekvizity z pôvodných filmov o Harrym Potterovi filmári priniesli zo skladov a naskenovali, aby mohli vyletieť z kufríka v Bhutáne.
  • Všetky kravaty, ktoré Mlok vo filme nosí, boli buď ručne potlačené, alebo pletené na strojoch z 30. rokov 20. storočia.
  • Callum Turner si počas natáčania zaobstaral šteňa, ktoré sa stalo obľúbeným maskotom, takým fantastickým zvieraťom celého štábu.

Film Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora natočil režisér David Yates podľa scenára J. K. Rowling a Stevea Klovesa na základe pôvodného scenára J. K. Rowling. Producentmi filmu sú David Heyman, J. K. Rowling, Steve Kloves, Lionel Wigram a Tim Lewis. Výkonnými producentmi filmu sú Neil Blair, Danny Cohen, Josh Berger, Courtenay Valenti a Michael Sharp.

Medzi hercov, ktorých môžete v tomto filme vidieť, patrí držiteľ Oscara Eddie Redmayne (Teória všetkého), Jude Law ocenený dvoma nomináciami na Oscara (Návrat do Cold Mountain, Talentovaný pán Ripley), Ezra Miller, Dan Fogler, Alison Sudol, William Nadylam, Callum Turner, Jessica Williams, Victoria Yeates, Poppy Corby-Tuech, Fiona Glascott, Katherine Waterston, Maria Fernanda Cândido, Richard Coyle, Oliver Masucci, Valerie Pachner a Mads Mikkelsen.

Zdroj: HBO

Prečítajte si aj:

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit