Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

+ Obnovená prevádzka medzinárodných spojov FlixBusu zo Slovenska do Česka štartuje v pondelok 15. júna z Košíc do Prahy cez Banskú Bystricu, Trenčín a Uherské Hradiště

+ Ďalšie spoje vyrazia 18. júna z Bratislavy do Prahy a z Košíc do Plzne cez Poprad a Žilinu

+ V pondelok 8. júna obnovil dopravca prevádzku medzinárodných spojov zo Slovenska do Rakúska

FlixBus naväzuje na postupné obnovovanie svojich autobusových spojov naprieč Európou a od pondelka 15. júna ponúka takisto spojenie do Českej republiky. Ako prvé vyrazia spoje z Košíc do Prahy cez Banskú Bystricu, Trenčín a Uherské Hradiště. Vo štvrtok 18. júna potom vyrazia prvé spoje medzi Bratislavou a Prahou a spoje z Košíc do Plzne cez Rožňavu, Banskú Bystricu, Zvolen a Trenčín.

„Po trojmesačnej pauze sme radi, že konečne môžeme ľuďom ponúknuť príležitosť znovu cestovať a navštíviť rodinu a priateľov, alebo sa vydať na výlet do zahraničia,“ uvádza hovorkyňa FlixBusu Martina Čmielová. Už od pondelka 8. júna majú Slováci možnosť cestovať autobusmi FlixBus medzi Bratislavou a Viedňou.

Prvé medzinárodné spoje do Česka vyrazia v pondelok 15. júna o 7:00 h, pôjdu denne a ich trasa povedie cez Rožňavu, Banskú Bystricu, Zvolen, Prievidzu a Trenčín. Do Brna dorazia o 16:50 h a do Prahy o 19:30. V opačnom smere z Prahy budú štartovať o 6:10 h, do Košíc prídu o 18:30.

Od budúceho štvrtka 18. júna začnú takisto jazdiť spoje z Bratislavy do Prahy a to 5-krát týždenne s odjazdom o 7:50 h z Bratislavy každý deň okrem utorka a stredy a v opačnom smere z Prahy s odjazdom o 17:35 h. Ďalšie spoje z Košíc do Plzne, tentokrát ale cez Poprad a Žilinu, budú jazdiť 4-krát týždenne od štvrtka do nedele s odjazdom o 7:00 h z Košíc, 7:30 z Prešova a 8:45 z Popradu s príjazdom do Brna o 14:30 h, do Prahy o 17:25 a do Plzne o 19:25. V opačnom smere z Plzne budú spoje jazdiť každý pondelok, piatok, sobotu a nedeľu o 8:20 h a z Prahy – Florenc o 10:20.

Návrat diaľkových autobusov naprieč Európou – Rakúsko, Nemecko, Poľsko, Portugalsko aj Chorvátsko

Od konca mája obnovili autobusy FlixBus prevádzku vo viacerých európskych krajinách. Od 28. mája jazdia vnútroštátne spoje do päťdesiatich nemeckých miest, medzi ktoré patrí Berlín, Lipsko, Norimberg, Hamburg alebo Mníchov, ale takisto menšie mestá ako napríklad Bayreuth či Weimar.

V rovnaký deň dopravca obnovil aj vnútroštátne spoje v Rakúsku – zelené autobusy zastavujú napríklad v mestách Viedeň, Graz, Linz, Linz, Klagenfurt alebo v obci  Sankt Michael.

„Na obnovení medzinárodných spojov pracujeme postupne. Počas nasledujúcich týždňov chceme slovenským zákazníkom priniesť ponuku výhodného cestovania do ďalších európskych destinácií,“ hovorí Čmielová.

Preventívne bezpečnostné opatrenia na palubách autobusov FlixBus

Na palubách zelených autobusov stále platia bezpečnostné opatrenia, v rámci ktorých je potrebné cestovať s rúškom a pred nástupom na palubu si dezinfikovať ruky.

„Našou prioritou zostáva bezpečnosť zákazníkov, vodičov a zamestnancov. Bezpečnostné predpisy preto platia naprieč celou sieťou našich autobusových spojov, vrátane ciest do zahraničia,“ pripomína Čmielová. Tie sa týkajú zvýšenej prevencie, hygieny, dezinfekcie priestorov autobusu, dezinfekcie určenej pre cestujúcich a vodičov, ochranných pomôcok a zmien pri nástupe a výstupe i odbavení.

Značky: