Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Panasonic presvedčil porotu TIPA (Technical Image Press Association) vysoko kompaktným systémovým fotoaparátom formátu Micro 4/3, precíznymi snímkami a 4K videom

Panasonic získal dve prestížne ocenenia TIPA 2015, všeobecne hodnotené ako jedno z najprestížnejších celosvetových uznaní v oblasti fotografie. Panasonic LUMIX DMC-GM5 bol ocenený ako „Najlepší pokročilý CSC fotoaparát“ a Panasonic LUMIX DMC-LX100 sa prebojoval na špičku v kategórii „Najlepší foto-video aparát pre expertov“ (Best Photo / Video Camera Expert). 

LUMIX DMC-GM5

Panasonic LUMIX DMC-GM5, ktorý získal ocenenie ako Najlepší pokročilý CSC fotoaparát („Best CSC Advanced“) je ideálnou voľbou pre každého, kto hľadá osobitý štýl, ale zároveň chce docieliť vysoko kvalitné fotografie a videozáznamy. Počnúc návrhármi, hľadajúcimi inšpiráciu počas ciest, až po ľudí vyžadujúcich najštýlovejší kompakt „na všetko“, LUMIX GM5 je ideálny pre zachytenie toho správneho okamihu, nech ste kdekoľvek.

Porota TIPA ohodnotila GM5 takto: „S rozmermi len 59,5 mm na výšku, 98,5 mm na šírku a hmotnosťou 211 g je Panasonic DMC-GM5 veľmi kompaktný a ľahko prenosný CSC (kompaktný systémový fotoaparát) formátu Micro 4/3. Hľadáčik Live View Finder má 100% pokrytie a rozlíšenie 1,16 Mpix; jeho Digital Live View MOS snímač potom 16 MPix. Pre jeho prepojenie môže užívateľ jednoducho naskenovať QR kód zobrazený na displeji fotoaparátu svojim smartphonom alebo tabletom, a tie potom používať ako diaľkový ovládač. Fotoaparát ukladá snímky v JPEG a RAW formáte, pre video sú k dispozícii AVCHD alebo MP4. GM5 ponúka všetky štandardné expozičné režimy plus ďalšie meracie módy a ISO 200-25600 (video: ISO 200-3200). Impozantný je rozsah rýchlostí jeho uzávierky od 60 sekúnd až po 1/16000 sekundy.“

LUMIX DMC-LX100

Panasonic LUMIX DMC-LX100, vlajková loď kompaktných fotoaparátov, ktorá v sebe spája unikátny digitálny a optické technológie Panasonic s pokročilými ručným ovládaním, sa stal víťazom kategórie „Najlepší foto-video aparát pre expertov“ (Best Photo / Video Camera Expert). Fotoaparát bol navrhovaný a vyvíjaný tak, aby užívateľom pomohol posunúť hranice fotografickej kreativity.

„Pre nadšencov, ktorí chcú kvalitnú fotografiu aj videozáznam, ponúkne LX100 vysoko citlivý 4/3-palcový snímač MOS s rozlíšením 12,8 Mpix aj možnosť zaznamenávať videá v 4K. LX100 má 24-75 mm objektív f / 1.7-2.8 Leica DC Vario-Summilux a rad ovládacích a expozičných voličov, ktoré umožňujú plnú kontrolu nad snímkami, vrátane možnosti urobiť 11 snímok za sekundu v plnom rozlíšení. Rovnako pôsobivé sú možnosti videozáznamu ponúkajúce režim Full HD 1920 x 1080 AVCHD Progressive, MP4 / 60p, alebo 4K 3840 x 2160 pri 30 snímkach za sekundu. Panasonic ponúka tiež „4K Photo“, teda možnosť zachytenia 8 MB statického obrázku zo 4K video záznamu. Medzi ďalšie funkcie patrí Wi-Fi a NFC pripojenie a výber RAW + JPEG formáte, „komentoval ocenenie hovorca TIPA.

„Ideme až na hranicu súčasných poznatkov, tak aby naše digitálne fotoaparáty poskytovali užívateľom najlepšie možnosti ako urobiť fotografiu alebo video. Od roku 2008, kedy sme ako prví na svete prišli s DSLM (Digital Single Lens Mirrorless), posúvame stále hranice fotoaparátov s výmennými objektívmi v rámci radov LUMIX G, kde vyrábame a disponujeme najširšou ponukou DSLM objektívov pre použitie s ľahkými a kompaktnými (oproti DSLR) telami fotoaparátov. Je skvelé vidieť, že naše úsilie bolo opäť odmenené tak renomovaným združením, „povedal na margo ocenenia TIPA Jakub Pešl, Trade Marketing Manager pre CZ / SK región.

Značky: