Fototest Apple vs. Samsung: Veľké porovnanie fotoaparátov v iPhone 8, iPhone 8 Plus, Samsung Galaxy Note8 a Galaxy S8+

9

Fotí lepšie vlajková loď od Samsungu alebo od Apple?

To bola základná otázka, ktorá nás motivovala k vytvoreniu tohto fototestu. Pri jeho tvorbe sme sa však zamerali aj na porovnanie telefónov tej istej značky medzi sebou a snažili sme sa zodpovedať ďalšie otázky: Ako sa odlišuje fotoaparát v iPhone 8 a Plus verzii, resp. medzi Note8 a S8+? Má zmysel duálny fotoaparát s 2-optickým zoomom a akú výhodu reálne prináša? A keď duálny fotoaparát, tak ten od Samsungu alebo od firmy Apple?

Ako je už štandardom pri našich fototestoch, fotili sme pomocou automatického režimu a so všetkými telefónmi v rovnakých podmienkach. Žiaden smartfón sme počas fotenia nezvýhodňovali.

V rámci tohto fototestu sme sa rozhodli nekomentovať každú scénu samostatne. Rozdiely medzi telefónmi sú minimálne a všetky zariadenia patria k aktuálnej špičke. Necháme na vás, aby ste sa rozhodli, ktoré fotografie sa vám páčia najviac. Zaujíma nás to, dajte nám vedieť v komentároch. Na konci článku sa potom nachádza sumárny verdikt, ktorý obsahuje náš pohľad na výsledky porovnania.

Okrem štandardných fotografií, ktoré nevyužívajú funkciu priblíženia, prinášame aj porovnanie fotiek s 2-násobným optickým zoomom a taktiež porovnanie výrezov zo štandardných a priblížených fotiek. Porovnali sme aj fotenie selfie, portrétových fotiek s rozmazaným efektom v prípade duálnych fotoaparátov a panorámy. Fotky boli kvôli lepšiemu načítaniu stránky zmenšené, originály si môžete stiahnuť z úložiska Disk Google. Stačí kliknúť na tento link. Odporúčame pozrieť si aj originály, nakoľko až pri zväčšení fotiek si všimnete prípadné rozdiely v detailoch.

Scéna 1:

Vľavo iPhone 8 Plus, vpravo Galaxy Note8

Vľavo iPhone 8, vpravo Galaxy S8+

Scéna 1 – 2× optický zoom:

Vľavo iPhone 8 Plus, vpravo Galaxy Note8

Scéna 1 – výrez z normálnej fotografie:

iPhone 8

iPhone 8 Plus

Galaxy Note8

Galaxy S8+

Scéna 1 – výrez z fotografie 2× optického zoomu + porovnanie s výrezom z klasickej fotografie z Galaxy S8+. Toto porovnanie výborne prezentuje prínos duálneho fotoaparátu s 2× optickým zoomom:

Vľavo iPhone 8 Plus, vpravo Galaxy Note8

Pre porovnanie, rovnaký výrez zo štandardnej fotografie z Galaxy S8+. Rozdiel je viditeľný

Scéna 2:

iPhone 8

iPhone 8 Plus

Galaxy Note8

Galaxy S8+

Scéna 2 – 2× optický zoom:

Vľavo iPhone 8 Plus, vpravo Galaxy Note8

Fototest je rozdelený do štyroch častí:
1. strana: Úvod a scéna 1 – 2, porovnanie s 2× optickým zoomom, výrezy
2. strana: Scény 3 – 7, 2× optický zoom
3. strana: Scény 8 – 12, 2× optický zoom, portrétový režim
4. strana: Scény 13 – 17, 2× optický zoom, výrezy, selfie fotoaparát, panoráma a verdikt

1 2 3 4

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

9 komentárov

  1. Pingback: 24 hodín s iPhone 8 | TOUCHIT

  2. Pingback: iPhone X: Predná TrueDepth kamera predbehla o 2,5 roka akúkoľvek konkurenciu | TOUCHIT

  3. Pingback: Google Pixel 2 preberá štafetu a podľa DxOMark je najlepším fotomobilom súčasnosti | TOUCHIT

  4. Pingback: Nočný fototest: Biela noc Bratislava 2017 objektívmi iPhone 8, Samsung Galaxy S8+ a Sony Xperia XZ1 | TOUCHIT

  5. Pingback: Rebríček TOP 10 v Telekome na nového víťaza a o svoje miesto sa hlási aj iPhone 8. Ako je to presne? | TOUCHIT

Pridaj komentár