Pri denných fotografiách sme boli s výsledkami všetkých smartfónov spokojní. Samozrejme od Galaxy S9+ sa vysoký fotografický výkon očakáva, pričom ani ostatne zariadenia príliš nezaostávali. Iba pri priamom porovnaní výsledných fotografií sa dajú vidieť rozdiely. Pri nočných záberoch sa rozdiely už viac zvýraznili a odhalili slabiny fotoaparátov.

Scéna 1

Scéna so stĺpom dala najviac zabrať Honoru Play. Ten dosahuje najmenšiu ostrosť, pričom farebné podanie je v poriadku. Pocophone pri tejto scéne prekvapuje detailami a dynamickým rozsahom. Podľa očakávanie najlepšie výsledky dosiahli Galaxy S9+ a Oneplus 6.

Scéna 2

Podľa parametrov fotoaparátov sa dá predpokladať, že v noci bude najlepšie fotiť Galaxy S9+. To potvrdzuje aj pri tejto scéne. Dostatočná ostrosť je aj v prípade Oneplus 6. Pri tejto snímke máme iba výhrady k farebnému podaniu. Farby sú vyblednuté a nerealistické. Pocophone si udržal vysoký štandard a podal dobrý výkon aj pri tejto náročnejšej scéne. Najmenej detailov zachytil fotoaparát Honoru Play.

Scéna 3

Fotky s Galériou opäť najlepšie zachytil Galaxy S9+. Fotografia z Oneplus  má vysokú svetelnosť, pričom je ladená znovu do studených tónov. Honor Play sa nenechal pri tejto scéne zahanbiť. Pocophone ma tentokrát už menej presvedčivé výsledky. Fotografia trpí na vyšší šum s menšími detailami.

Scéna 4

Najmenej realistické farby zachytáva znovu Oneplus 6. Opäť je fotografia vyblednutá a nezodpovedá realite. Galaxy S9+ podal vysoký štandard, pričom s malou stratou detailov sa môžu pochváliť zvyšné dve zariadenia od Honoru a Xiaomi.

Scéna 5

Fotografovanie s bleskom je zamerané na objekt v popredí a osvetlenie pozadia. V tomto smere má najlepšie výsledky Oneplus 6 s vysokým vykreslením detailov a svetelnosťou. Veľmi dobre a verným zachytením farieb si poradil Pocophone. Galaxy S9+ paradoxne je zameraný iba na detaily objektu v popredí a pozadie necháva tmavé.

Verdikt

Smartfóny od Xiaomi, Oneplus a Honoru v konkurenčnom súboji s vlajkovou loďou od Samsungu v denných fotografiách príliš nezaostávali. Musíme brať v úvahu aj to, že napríklad taký Xiaomi Pocophone F1 stojí o viac ako polovicu menej a až na nočné fotografie si viedol veľmi dobre. Honor Play taktiež pri dobrom osvetlení podával dobrý fotografický výkon, horšie na tom bol až v noci. Pri týchto dvoch smartfónoch odporúčame pre dosiahnutie realistickejších fotografií, hlavne počas dňa, odsledovať správanie umelej inteligencie. Tá pri niektorých scénach príliš dofarbuje výsledné fotografie.

Oneplus 6 musíme vnímať už ako drahšie zariadenie a asi najväčším sklamaním sú jeho nočné fotografie. Tie síce netrpia na nedostatok detailov, ale sú úplne mimo reálneho zachytenia nočnej scény. Fotky sú ladené príliš do studena a pôsobia sterilne. Pri podrobnejšom preskúmaní aj denných fotografií je tento neduh nepatrne vidieť už aj počas dňa.

Honor Play a Pocophone F1 strácali výraznejšie na Galaxy S9+ až pri nočných fotografiách. Faktom je, že aktuálne má Galaxy S9+ jeden z najlepších fotoaparátov na trhu a duálna clona sa v noci prejavuje v prospech kvality fotiek.

Z fototestu nám nevzišiel jednoznačný víťaz. Ak by sme nepozerali na cenu zariadení, tak víťazom sa stane Samsung Galaxy S9+. Pokiaľ ale vezmeme v úvahu aj pomer cena / výkon, tak horúcim kandidátom na víťaza sa stáva Pocophone F1. Fotoaparát disponuje dostatočnými detailami pri denných snímkach. Pri nočných scénach fotoaparát síce nedosahuje kvalít vlajkových modelov, ale rozdiely nie sú až tak veľké.

Test je rozdelený do dvoch častí:

    1. Denné fotografie
    2. Nočné fotografie a verdikt

Prečítajte si aj:

Recenzia Xiaomi Pocophone F1: Výkon na prvom mieste

1 2

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.