Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

FUJIFILM Corporation (Prezident: Kenji Sukeno) oznamuje aktualizovaný výhľadový plán pre výmenné objektívy pre X sériu digitálnych fotoaparátov.

Aktuálny plán pridáva tri nové objektívy: kompaktný, ľahký a štýlový semi-širokouhlý objektív “XF23mmF2 R WR”, kompaktný stredný-telefoto objektív “XF50mmF2 R WR” a stredný-telefoto 1:1 makro objektív “XF80mmF2.8 R LM OIS WR Macro”. Rozšírená zostava 25-objektívov pokrýva rozsiahle nároky od ultra širokého uhla po ultra telefoto, a teraz bude tiež pokrývať makro kategóriu.

Ohnisková dĺžka (ekvivalent 35 mm formátu)  Plán platný od júla 2016.  Špecifikácie podliehajú zmenám.

ohniskova-dlzka_web2016_8_nowat

<3 nové objektívy novo pridané do plánu>

-Semi širokouhlý objektív “XF23mmF2 R WR”

Semi širokouhlý objektív “XF23mmF2 R WR” ponúka pole záberu ekvivalentné 35 mm (vo formáte 35 mm filmu). Kompaktný, ľahký a štýlový objektív má schopnosť vysokorýchlostného automatického zaostrovania, vďaka čomu je dokonalý pre bežné momentky.

– Mid telefoto objektív “XF50mmF2 R WR”

Mid telefoto objektív “XF50mmF2 R WR” má pole záberu ekvivalentné 76 mm (vo formáte 35 mm filmu). Jeho nádherné vizuálne kvality oblastí mimo zaostrenia a vysokorýchlostné automatické zaostrovanie sa ideálne hodia pre fotografovanie portrétov.

Podobne ako nový “XF23mmF2 R WR” a existujúce “XF35mm F2 R WR” objektívy, tento objektív má kompaktný, ľahký a štýlový vzhľad, a vytvára “kompaktné hlavné trio” v rámci kompletnej zostavy vymeniteľných objektívov pre “X Sériu” digitálnych fotoaparátov.

-Mid-telefoto 1:1 makro objektív “XF80mmF2.8 R LM OIS WR”

Tento mid-telefoto makro objektív poľom záberu ekvivalentným 122 mm (vo formáte 35 mm filmu) je prvým 1:1 makro vymeniteľným objektívom X série.  Môže byť použitý s telekonvertorom, aby sa mohol použiť ako telefoto makro objektív ekvivalentný 171 mm (vo formáte 35 mm filmu) s 1.4x telekonvertorom a ekvivalentom 244 mm (vo formáte 35 mm filmu) s 2x telekonvertorom.  Objektív, pokrývajúci makro fotografiu od mid-telefoto ku telefoto rozsahu, prichádza tiež s vysoko výkonnou stabilizáciou obrazu.

<Zmeny oproti predchádzajúcemu plánu vydanému 10. februára, 2015>

Objektív “XF120mmF2.8 R Macro”, uvedený v predchádzajúcom pláne, bol nahradený “XF80mmF2.8 R LM OIS WR” kvôli požiadavkám trhu ohľadom kompaktných a ľahkých objektívov.  Pre uspokojenie našich zákazníkov, ktorí očakávali telefoto makro objektív, je tento nový objektív kompatibilný s existujúcimi telekonvertormi kvôli rozšíreniu jeho dosahu do radu telefoto.

Vaša pokračujúca podpora pre objektívy s X-bajonetom sa úprimne cení.