Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť FUJIFILM Corporation s potešením oznamuje uvedenie nového bezzrkadlového digitálneho fotoaparátu „FUJIFILM X-S20“ (X-S20). V kompaktnom a ľahkom tele je X-S20 vybavený automatickým zaostrovaním s detekciou objektu na základe AI a schopnosťou videozáznamu 6,2K/30P. Použitie novej vysokokapacitnej batérie znamená, že fotoaparát môže urobiť až cca. 800 snímok, vďaka čomu je ideálnym fotoaparátom na cesty.

X-S20 ponúka prvotriednu kvalitu a vernosť obrazu, ktorá umožňuje rôzne štýly snímania od príležitostných autoportrétov až po plnohodnotnú fotografiu a video.

X-S20 je bezzrkadlový digitálny fotoaparát vybavený 26,1 MP snímačom „X-Trans™ CMOS 4“*1 a vysokorýchlostným procesorom na spracovanie obrazu „X-Processor 5“. Je vybavený charakteristickým veľkým gripom série X-S pre stabilné držanie v ruke. Použitím novej vysokokapacitnej batérie sa viac ako zdvojnásobil počet fotografií cca. 800*2 v porovnaní s predchádzajúcim modelom. Kompaktné a ľahké telo s hmotnosťou len 491g*3 umožňuje pohodlné používanie. X-S20 je vybavená päť-osovým mechanizmom stabilizácie obrazu v tele (IBIS), ktorý ponúka účinnosť až 7,0EV*4. Funkcia automatického zaostrovania s detekciou objektu na báze AI dokáže rozpoznať zvieratá a autá, zvyšuje výkon automatického zaostrovania, ktorý je ekvivalentný fotoaparátu piatej generácie radu X, FUJIFILM X-T5.

X-S20 podporuje interné nahrávanie 6,2K/30P 4:2:2 10-bitového videa a je vybavený 3,5 mm konektorom pre mikrofón/slúchadlá na pripojenie externého príslušenstva pre plnohodnotné nahrávanie videa. Okrem toho nový režim Vlog uľahčuje vytváranie videa, keď je fotoaparát kombinovaný so statívom TG-BT1.

 • *2: X-Trans je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti FUJIFILM Corporation.
 • V úspornom režime
 • Vrátane dodanej batérie a pamäťovej karty
 • Keď je použitý objektív FUJINON XF35mmF1.4R

2. Vlastnosti produktu

(1) Dosiahnutie vysokej kvality obrazu a vysokovýkonného automatického zaostrovania s 26,1 MP obrazovým snímačom a najnovším procesorom na spracovanie obrazu

 • X-S20 je vybavený 26,1 MP snímačom „X-Trans™ CMOS 4“ a vysokorýchlostným procesorom na spracovanie obrazu „X-Processor 5“.
 • Fotoaparát je vybavený automatickým zaostrovaním s detekciou objektu vyvinutým pomocou technológie Deep Learning. AI sa používa na detekciu zvierat, vtákov, áut, motocyklov, bicyklov, lietadiel, vlakov, hmyzu a dronov*5. Systém automatického zaostrovania automaticky sleduje objekt a zároveň ho udržiava zaostrený, čo používateľom umožňuje sústrediť sa na správny okamih a kompozíciu. Vyvinutý algoritmus predikcie AF umožňuje stabilné zaostrovanie aj v režime AF-C.
 • Režim AUTO, ktorý automaticky vyberá optimálne nastavenia podľa scén, je doplnený o novú funkciu AUTO Detekcia objektu. Automaticky deteguje objekt a sleduje ho, pričom ho udržiava zaostrený, aby sa ľahko vytvorili vysokokvalitné fotografie a videá.
 • X-S20 prichádza s 19 režimami simulácie filmu vrátane „Nostalgic Neg.“ charakterizované vysokou sýtosťou a jemnou tonalitou. Používatelia môžu používať predvoľby simulácie filmu, navrhnuté pre rôzne typy objektov a scén, ako keby si vyberali fotografické filmy.
 • Použite „NASTAVENIE ZISTENIA PREDMETU“ na „VTÁK“, ak chcete zistiť hmyz, a na „LIETADLO“, ak chcete zistiť drony.

(2) Umiestnenie vysokokapacitnej batérie a vysokovýkonného mechanizmu IBIS do kompaktného a ľahkého tela pre jednoduchosť a pohodlie

 • X-S20 je vybavený charakteristickým veľkým gripom série X-S pre stabilitu pri držaní v ruke a zároveň udržuje telo kompaktné a ľahké, váži len 491 g.
 • Použitie vysokokapacitnej batérie NP-W235 viac ako zdvojnásobilo počet snímok na cca. 800 v porovnaní s predchádzajúcim modelom. Predĺžená výdrž batérie znamená, že užívatelia si môžu užívať fotografovanie bez obáv o zostávajúcu úroveň nabitia, vďaka čomu je fotoaparát ideálnou voľbou pre dlhodobé celodenné fotografovanie alebo počas cestovania.
 • X-S20 je vybavená päť-osovým mechanizmom stabilizácie obrazu v tele (IBIS), ktorý ponúka výhodu až 7,0EV. Uľahčuje fotografovanie z ruky v noci alebo pri slabom osvetlení.
 • X-S20 je vybavený EVF s 2,36 miliónmi bodov a 0,62-násobným zväčšením, ako aj zadným LCD monitorom s 1,84 miliónmi bodov. Fotoaparát je možné skombinovať aj so statívovým gripom TG-BT1 pre produkciu Vlogu.

(3) Nahrávanie videa 6,2K/30P a ďalšie rozsiahle funkcie videa

 • X-S20 dokáže interne nahrávať 6,2K/30P 4:2:2 10-bitové video a tiež podporuje rozsiahle funkcie videa vrátane možností 4K/60P a 1080/240P.
 • Fotoaparát je vybavený funkciou F-Log2 na nahrávanie videa v rozšírenom dynamickom rozsahu 13+ EV pre bohatú tonalitu, ktorá pridáva slobodu v postprodukčnej kreativite.
 • V kombinácii so zariadením ATOMOS HDMI možno RAW video výstup z X-S20 zaznamenať ako 12-bitový Apple ProRes RAW s rozlíšením až 6,2 K a snímkovou frekvenciou až 29,97 snímok za sekundu. V kombinácii s Blackmagic Design Video Assist 12G je možné RAW video výstup z fotoaparátu zaznamenať ako Blackmagic RAW s rozlíšením až 6,2K a snímkovou frekvenciou až 29,97 fps.
 • Kamera je vybavená 3,5 mm konektorom pre mikrofón / slúchadlá pre vysokú rozšíriteľnosť napriek jej kompaktnému a ľahkému telu. Okrem toho bol pre produkciu vlogov zavedený nový režim vlogu. Nastavte prepínač režimov na hornom paneli do polohy „Vlog“ a zmeňte nastavenia fotoaparátu stlačením tlačidla pre autoportréty.
 • Pomocou kábla USB typu C pripojte fotoaparát k počítaču, aby ste ho mohli používať ako webovú kameru bez toho, aby ste museli používať softvér, ako napríklad FUJIFILM X Webcam*7. Režimy filmovej simulácie sú dostupné aj počas živého vysielania alebo online stretnutia. Nastavenia snímania je možné upraviť, aj keď je fotoaparát pripojený k počítaču.
 •  Apple ProRes je ochranná známka spoločnosti Apple Inc., registrovaná v USA a ďalších krajinách.
 •  Výstup 4K vyžaduje monitor kompatibilný s rozlíšením 4K, kábel USB-C s rozhraním USB 3.0 alebo vyšším a podporovaný softvér.

Značky: