Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Phishingové e-maily nedokáže rozpoznať 91 % bežných používateľov

Spoločnosť GFI Software, dodávateľ riešení bezpečnosti v podnikových sieťach, uviedla, že malé a stredné firmy (SMB) sú ohrozené stále sofistikovanejšími e-mailovými útokmi, ktoré využívajú nové spamové a phishingové techniky. Dnes nevyhnutná viacvrstvová ochrana elektronickej pošty, ktorou sa bežne chránia veľké organizácie, je však pre mnoho SMB firiem nedostupná.

 Aktuálne metódy, ktoré kybernetickí útočníci využívajú v rámci e-mailových útokov:

  • K najnovším technikám môžeme napríklad zaradiť zasielanie falošných chybových správ o nedoručení e-mailu s cieľom primäť užívateľa kliknúť na priložený odkaz.
  • Útočníci po novom do e-mailov prikladajú reťazce legitímneho textu na oklamanie obsahových filtrov.
  • E-maily vydierajúce užívateľa zverejnením intímneho obsahu, ak nezaplatí na bitcoinový účet.
  • K tradičným, ale stále účinným metódam patrí zneužitie známych firiem či organizácií (Apple, Google, banky, zásielkové služby a pod.).
  • Asi najnebezpečnejšie sú dnes BEC útoky (Business Email Compromise), keď e-mail tváriaci sa ako od obchodného partnera či nadriadeného požaduje platbu na podvrhnutý účet.

Podľa niektorých zistení má dnes 91 % ľudí problém s rozpoznaním phishingového e-mailu. Profesionálne podvrhnuté e-maily dávajú zabudnúť na spamy písané s očividnými gramatickými chybami a odosielané z podozrivých domén. Situácia je o to komplikovanejšia, že až 47 % prístupov k poštovej schránke prebieha z mobilných zariadení, kde posúdiť legitimitu e-mailu je ťažšie než na väčšej obrazovke osobného počítača.

„Vzhľadom k stále sa zdokonaľujúcim metódam e-mailových útokov a vyššej zraniteľnosti užívateľov pracujúcich čiastočne či úplne z domu, je viacvrstvová ochrana firemnej elektronickej pošty úplne zásadná – phishingový útok zažila už takmer polovica organizácií,“ povedal Michal Hebeda, Sales Engineer v spoločnosti ZEBRA SYSTEMS. „Avšak 54 % majiteľov malých a stredných firiem potvrdzuje, že nemajú dostatočný IT rozpočet a ani veľkosť a silu na vyjednávanie lepších cenových podmienok.“

Práve na SMB spoločnosti mieri nedávno predstavený súbor Unlimited Secure Email od GFI Software, ktorý ponúka komplexnú ochranu v oblastiach najviac ohrozených kybernetickými útokmi. Súbor obsahuje za cenovo prijateľný mesačný paušál oceňované riešenie Kerio Connect, GFI MailEssentials a GFI Archiver na pokrytie aktuálnych potrieb ochrany firemnej elektronickej pošty.

Video k Unlimited Secure Email je dostupné tu.

Značky: