Spoločnosť GFI Software, dodávateľ riešení bezpečnosti v podnikových sieťach, uviedla novú verziu GFI WebMonitor 11, riešenie na zabezpečenie webovej prevádzky vo firemných sieťach. Nová verzia prináša novú klasifikačnú databázu webov, ktorá umožňuje zvýšiť výkonnosť a schopnosť riešení sledovať a riadiť webovú prevádzku v podnikových sieťach a tým lepšie chrániť pred malvérovými útokmi prostredníctvom firemného webového pripojenia.
Nová verzia obsahuje aktualizované kategorizačné jadro, bolo odstránené antivírusové jadro VIPRE a ponechané antivírusové jadrá BitDefender a Kaspersky. Taktiež bolo inovované jadro na hĺbkovú inšpekciu s podporou viacerých aplikácií. GFI WebMonitor 11 je poslednou verziou, ktorá bude podporovať operačné systémy Windows Server 2008, Windows SBS 2008, Windows 8 a 8.1, Windows 7 a Windows Vista SP2.
S novou verziou GFI WebMonitor získavajú veľké aj SMB spoločnosti nástroj, ktorý dokáže spoľahlivo ochrániť pred aktuálnymi webovými hrozbami. Vďaka monitorovaniu užívateľských aktivít dokážu zákazníci blokovať phishingové, infikované či potenciálne nebezpečné webové stránky. Proaktívnym filtrovaním webových stránok je možné zamedziť sťahovaniu dokumentov či mediálnych súborov obsahujúcich nebezpečný malvér či ransomvér, ktorý napríklad stál za posledným útokom Bad Rabbit maskovaným ako download súboru na aktualizáciu Adobe Flash Player.
„Najnovšia verzia GFI WebMonitor 11 reaguje na aktuálne hrozby hlavne vylepšením procesu klasifikácie webových stránok,“ povedal Zdeněk Bínek zodpovedný za predaj riešení GFI Software v Českej republike a na Slovensku. „Podľa našich zistení a skúseností panujú medzi firemnými užívateľmi čulé nepracovné aktivity: k najčastejšie blokovaným webom patria sociálne siete a herné stránky. Tieto aktivity môžu jednak znižovať produktivitu práce, ale predovšetkým spôsobiť infekciu celej podnikovej siete s nedozernými následkami.“
GFI WebMonitor umožňuje podnikom a organizáciám mať pod kontrolou všetky webové aktivity a chrániť pred webovými hrozbami. Vďaka tomuto nástroju dokážu zvyšovať pracovnú produktivitu, redukovať náklady na prenosové pásmo a zaistiť neprerušovanú prevádzku IT infraštruktúry. K českým zákazníkom patria napríklad AŽD či Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové, na Slovensku zas spoločnosť Doprastav.