Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Najčastejšie sú v podnikoch blokované erotické stránky, sociálne siete a herné servery.

Spoločnosť GFI Software, dodávateľ riešení pre bezpečnosť podnikových sietí, uviedla, že podľa lokálneho prieskumu o IT bezpečnosti, ktorý sa uskutočnil v septembri tohto roku, takmer tri štvrtiny opýtaných českých a slovenských IT administrátorov trápia návštevy firemných užívateľov na nezabezpečených webových stránkach. Možnosť nákazy z webu považujú za najväčší problém pri surfovaní internetom v pracovnom čase, a to aj v porovnaní s ďalšími sprievodnými javmi, ako sú nižšia produktivita práce, zahltenie kapacity či únik citlivých dát.

Prieskum, ktorý sa uskutočnil medzi českými a slovenskými predajnými partnermi GFI a Kerio potvrdil, že v oblasti IT bezpečnosti je ochrana webového pripojenia druhou najpodceňovanejšou, hneď za ochranou elektronickej pošty. Infikované webové stránky sú podľa oslovených správcov IT taktiež druhým najčastejším kanálom, ktorým do podnikových sietí preniká škodlivý softvér vrátane ransomvéru.

Hlavné zistenia prieskumu GFI & Kerio:

  • Zabezpečenie firemného webového prístupu je podceňované podľa 37 % opýtaných IT administrátorov;
  • IT správcov najviac trápi prístup užívateľov na nezabezpečené webové stránky (73 %), nižšia produktivita (33 %), zahltenie kapacity (20 %) a únik citlivých dát (13 %);
  • Z dôvodu ochrany najviac blokujú prístup na erotické stránky (74 %), sociálne siete (68 %) a herné stránky (55 %). Naopak, iba minimálne blokujú spravodajské servery (3 %) a žiadne stránky neblokuje 19 % administrátorov.
  • Podľa 81 % IT správcov najviac ohrozuje firemnú bezpečnosť neopatrnosť užívateľov, ďalej nedostatočné zabezpečenie IT nástrojmi (52 %), kybernetické útoky (35 %) a zlyhanie IT (29 %).

„Pre štyri pätiny našich partnerov sú najväčšiu hrozbu IT bezpečnosti neopatrní užívatelia,“ povedal Zdeněk Bínek, zodpovedný za predaj riešení GFI Software v ČR a na Slovensku. „Ak už firmy umožnia svojim pracovníkom prístup k podnikovému webovému pripojeniu, mali by sa zaistiť viacerými bezpečnostnými nástrojmi. Ideálne kombináciou firewallu, filtrovaním webových stránok a skenovaním zraniteľností dostupných v rámci nášho licenčného modelu GFI Unlimited.“

GFI Unlimited ponúka jednotné predplatné, dostupné väčšine SMB spoločností, v rámci prístupu ku kompletnému softvérovému portfóliu. Aktuálne zahŕňa 12 softvérových riešení v plnej verzii na zaistenie ochrany podnikových sietí a podnikovej komunikácie, vrátane GFI OneGuard, GFI OneConnect, GFI LanGuard, GFI WebMonitor, GFI Archiver, GFI MailEssentials, GFI FaxMaker, GFI EndPointSecurity, GFI EventsManager, Kerio Connect, Kerio Control a Kerio Operator. Ceny začínajú na 21,60 eur za ročné predplatné pre jedného užívateľa, vrátane technickej podpory na všetky produkty. Ďalšie informácie sú dostupné na www.gfi-unlimited.cz.

Značky: