Aj Apple ju ponúka.

Aplikácie s počasím patria medzi najpoužívanejšie, avšak nie každá z ich bohatej ponuky je aj dizajnovo prívetivá. Niekedy je to však ešte horšie s ich presnosťou, alebo aj s množstvom reklamy, ktorá sa v ich prostredí nachádza. Hoci pre Android je v Obchode Play niekoľko výborných alternatív “aj zadarmo”, tak prístup k výbornému počasiu nosia všetci používatelia telefónov s týmto systémom priamo vo vrecku. 

Google totižto vlastné počasie už roky ponúka v rámci svojich widgetov, ale aj v informačnom kanáli Google Discover. Toto riešenie má však niekoľko obmedzení, a nie každý používateľ telefónov so systémom Android o ňom aj vie. To sa má však zmeniť, pretože spoločnosť údajne pracuje na samostatnej aplikácii svojho Počasia.

Google Počasie iba nedávno prešlo dizajnovými zmenami, ktoré aplikáciu nielenže zmodernizovali, ale aj sprehľadnili. Podľa doterajších správ sa zdá, že najnovšia verzia Počasia Google je dostupná iba pre Pixel telefóny, avšak nám sa už niekoľko týždňov zobrazuje aj v telefóne Nothing Phone (2). O funkciách Počasia sme písali v tomto článku, avšak za zmienku stojí aj fakt, že poskytovateľom údajov o počasí je portál Weather.com.

Nový dizajn Počasia Google

Najnovšia aktualizácia Počasia Google prichádza dva roky po predchádzajúcej, ktorá bola vydaná v septembri 2021. Je teda veľmi zvláštne, že Google aktuálnu verziu pripravoval tak dlho. Je dokonca možné, že Google svoje Počasie implementuje aj do ďalších vlastných aplikácií, ako napríklad Hodiny a Kontakty, ale nie je vylúčené, že sa objaví aj Kalendári Google.

Hoci tieto plány sú skôr nutnosťou, ako dobrou vôľou Googlu, tak je tu aj ďalšia vec, na ktorú používatelia čakajú veľmi dlho. Určite by veľká časť z nich ocenila, aby bolo Počasie Google dostupné ako samostatná aplikácia so všetkým, čo k tomu patrí. Aktuálne Google svoje Počasie považuje skôr za doplnok k vyhľadávaniu, čo je škoda.  

Používateľov určite poteší viac ikona aplikácie spolu s možnosťou nastaviť si widget podľa vlastných predstáv, ako iba doplnkové riešenie, ktoré Google teraz ponúka. Google by sa teda mohol čo najrýchlejšie “pochlapiť”, a pripraviť počasie, aké ponúka už aj Apple.

Zdroj: 9to5google, vlastné

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.