Google Fotky poznajú vašich domácich miláčikov, aj podľa mena

1

Aplikácia pridáva ďalšiu funkciu umelej inteligencie.

Od uvedenia služby Google Fotky je to už viac ako dva roky a neustále sa vylepšuje. Vďaka novým algoritmom môžeme okrem ľudí, miest a udalostí rozpoznávať aj zvieratá. Do vyhľadávacieho riadku stačí napísať slovo pes, mačka, kôň, či iné zviera a Google Fotky zobrazia všetky relevantné obrázky tohto typu zvieraťa.

Na jednoznačných fotkách to funguje dobre. Teda ak je pes dostatočne veľký. Na fotke, kde mačka nebola fotená ako objekt záujmu a bol dosť malá bola zaradená medzi psov. Túto situáciu chápeme, pre algoritmus je to dosť zložité poznať kráčajúcu mačku v diaľke a rozoznať ju od psa. Aplikácia zatiaľ nerobí rozdiely medzi kravami a kozami. Snáď sa to čoskoro naučia. Funkcia je dostupná na webe aj v aplikácii pre smartfóny.

Prečítajte si aj:

Google Fotky 3.6 najprv uploadujú video s nízkym rozlíšením

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

  1. Pingback: Google Lens prichádza do všetkých zariadení so systémom Android a iOS (doplnené) | TOUCHIT

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>