Google investuje – Umelá inteligencia bude písať vlastné články

0

Zanikne ďalšia profesia? Ako to bude s objektivitou?

Google sa rozhodol masívne investovať do britskej tlačovej agentúry Press Association 805 000 USD. Peniaze majú ísť na softvér, ktorý by dokázal automaticky napísať 30 000 článkov mesačne z miestneho diania.

Peniaze sú z fondu Digital News Iniciative a Google sa zaviazal investovať sumu 170 mil. USD na podporu digitálnej inovácie naprieč Európou.

Press Association bude spolupracovať s Urbs Media na softvéri Radar – Reporters And Data And Robots, ktorý by mal prehľadávať databázy a vytvárať z nich články. Typicky nateraz spravodajstvo z vládnych agentúr alebo orgánov činných v trestnom konaní. V jednoduchosti povedané, softvér by mal dokázať prirodzenou rečou napísať nejaké „krimi“ články z miestneho diania a využitia faktov, ktoré si vytiahne z databázy.

Zatiaľ však nebude Radar úplne autonómny a súčasťou grantu je financovanie piatich novinárov, ktorí budú spracované články Radaru upravovať a spravovať. Ďalším cieľom bude vytvorenie funkcie na automatizované pridávanie obrázkov a videí k článkom, ktoré tento softvér „napíše“.

Šéfredaktor Press Association, Peter Clifton, sa vyjadril, že skutočných novinárov bude stále treba. Tento softvér má len za cieľ pripraviť články, ktoré by v takom množstve ľudia nestíhali napísať.

P.S.: tento článok nebol generovaný umelou inteligenciou, ale živým človekom s prídavkom jedného šálku kávy. 🙂

Zdroj: Recode

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár