Google Lens ako prekladač? S Androidom 12 čoskoro aj vo vašom smartfóne

0

Zavedenie funkcie môže trvať niekoľko mesiacov.

Už v júli 2019 sme videli prvé náznaky toho, že Google pripravuje ľahko dostupnú funkciu prekladu priamo z displeja smartfónu. Tú nakoniec Google v decembri aj predstavil, vrátane podobnej funkcie pre screenshoty. Odvtedy sme už o nej nepočuli. Teraz sa však zdá, že sa začína konečne objavovať, aj keď iba v najnovšej ukážke pre vývojárov systému Android 12.

Nová funkcia Google Lens funguje nasledovne. Ak sú na obrazovke informácie v jazyku, ktorému nerozumiete, môžete ich rýchlo preložiť priamo z obrazovky (stačí potiahnuť prstom zdola nahor a podržať). Zobrazí sa malé tlačidlo s ikonou Google Lens a textom „Preložiť“. Viacerí používatelia očakávali, že funkcia prekladača pre Google Lens dorazí už s Androidom 11.

Je možné, že Google teraz sprístupnil túto funkciu iba na strane servera pre veľmi obmedzený počet používateľov. Aktuálne funkcia môže byť dostupná iba pre vybrané smartfóny Google Pixel, ktoré sú nastavené na angličtinu. 

Zdroj: AndroidPolice

Titulný obrázok: Neowin

Prečítajte si aj:

Facebook ponúkne prehľadnejší obsah a väčšiu kontrolu nad príspevkami. Veríte mu?

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár