Google Mapy sú odteraz k dispozícii pre Apple CarPlay, čoskoro pribudne podpora pre smart hodinky Apple Watch

0

Funkcia je sprístupňovaná v týchto dňoch, resp. v blízkej budúcnosti.

Google oznámil kompatibilitu jeho mapovej aplikácie s technológiou Apple CarPlay a hodinkami Apple Watch. 

Google Mapy pre CarPlay umožňujú sledovať navigáciu a zároveň prepínať alebo pozastaviť pesničky, pretáčať podcasty a audio knihy alebo rýchlo skontrolovať udalosti v kalendári – všetko bez toho, aby ste museli opustiť aplikáciu Google Mapy. Podpora mapovej aplikácie pre CarPlay je sprístupňovaná v týchto dňoch vo forme aktualizácie pre iOS a novú funkciu môžete využiť vo všetkých vozidlách s podporou CarPlay.

Google Mapy dostanú podporu aj pre hodinky Apple Watch. Na displeji hodiniek tak budete mať poruke dôležité informácie a budeme si môcť sledovať pokyny k navigácii autom, bicyklom, mestskou hromadnou dopravou alebo peši. Funkcia bude dostupná na celom svete, Google ju začne sprístupňovať v najbližších týždňoch.

Google Mapy pre Apple Watch

Google Mapy pre Apple Watch. Zdroj: Google

Zdroj: Google

Prečítajte si aj:

Ako funguje Apple CarPlay a Android Auto?

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár