Google Mapy dostali funkciu z navigácie Waze: Môžete nahlasovať udalosti na ceste

0

Google kúpil aplikáciu Waze v roku 2013.

Navigácia Waze patrí medzi najobľúbenejšie vo svojej kategórii. Dôvod je ten, že je dostupná zadarmo a kvôli tomu ju používa veľké množstvo vodičov – tí následne zdieľajú aktuálne udalosti na ceste s ostatnými používateľmi.

Aplikáciu Waze vlastní Google, ktorý už v minulosti experimentoval s nahlasovaním udalostí na ceste priamo cez Mapy Google. Teraz túto funkciu vylepšil a sprístupnil pre každého, upozornil na to portál Android Police.

Pokiaľ používate Mapy Google na navigáciu v aute, môžete si všimnúť nové tlačidlo v pravom stĺpci. Vyzerá ako chatovacia bublina so znakom + a po ťuknutí na ňu sa zobrazí nový panel s pridávaním hlásení. Pomocou tohto panelu môžete nahlásiť nehodu, radar, kolónu či práce alebo iné prekážky na ceste.

Funkcia by mala byť dostupná pre Android a iOS verziu aplikácie Mapy Google. Novinku sme skontrolovali v rámci platformy Android, k dispozícii ju máme už aj my v redakcii.

Mapy Google umožňujú nahlasovanie udalostí na ceste

Zdroj: Android Police

Prečítajte si aj:

Tipy a triky: Využite Mapy Google naplno

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, kontaktovať ma môžete na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>