Samotná funkcia je v Mapách však dostupná už niekoľko rokov.

Vďaka nej získa používateľ skutočný pohľad na väčšinu miest, ktoré chce navštíviť. Aj v systéme Android bolo možné zvoliť zobrazenie Street View už oveľa skôr, ibaže samotná funkcia nebola tak dobre integrovaná ako pri počítačoch. Našťastie sa teraz veci pohli k lepšiemu.

Google najnovšie do aplikácie Mapy pridal novú vrstvu pre zobrazenie Street View, ktorá podstatne uľahčuje používanie tejto funkcie. Nová vrstva je celkom intuitívna a zobrazuje ulice a miesta, ktoré navštívili kamery (vo väčšine prípadov na Google autách) pre záznam miest do Street View.

Zaznamenané miesta sú zobrazené modrou farbou rovnako, ako je tomu vo verzii pre počítače. Stačí kliknúť na miesto, ktoré chcete navštíviť a dostanete sa do prostredia Street View. Street View je možné používať aj po zadaní adresy alebo aj pomocou samostatnej aplikácie Street View. Nová vrstva v Mapách je určite dobrý spôsob náhľadu cieľového miesta, ktorý si nájde svojich priaznivcov a široké využitie.

Nám v redakcii sa nová funkcia zobrazenia vrstvy pre Street View v Mapách Google už sprístupnila, čo však zatiaľ nezaručuje, že bude prístupná pre všetkých. Postupom času by sa mala táto vrstva dostať do všetkých smarfónov s Androidom.

Zdroj: AndroidPolice

Prečítajte si aj:

Google Mapy konečne dostávajú vítanú aktualizáciu: Navigovanie pomocou rozšírenej reality

Značky: