Google Mapy získavajú ďalšiu užitočnú funkciu z Waze

0

Google kúpil Waze v roku 2013.

Od tej doby sa do aplikácie Mapy dostalo niekoľko najlepších funkcií zo získanej aplikácie Waze. Funkcie, ako sú upozornenia na obmedzenie rýchlosti, hlásenia nehôd a rýchlomer, sa v priebehu rokov stali súčasťou Máp Google. 

Podľa portálu PhoneArena teraz prichádza do aplikácie Mapy ďalšia funkcia pochádzajúca z Waze. Najnovšie sa začína rozširovať upozornenie, pokiaľ sa používateľ blíži k železničnému priecestiu. Oznámenie sa zobrazí v dolnej časti obrazovky a z dôvodu prechodu sa zobrazí hlásenie s informáciou o zdržaní.

Mapy zobrazujú polohu železničného priecestia tak, že ho označia okrúhlou žltou ikonou so železničnými koľajami. Nie je jasné, či Android, iOS alebo používatelia oboch platforiem dostanú najskôr oznámenie o priecestí. Funkcia sa začína rozširovať v USA. Jej dostupnosť by sa mala v krátkom čase rozšíriť aj do iných krajín.

Dostupnosť novinky/noviniek musí Google ešte oficiálne oznámiť, takže veríme, že sa tak v krátkom čase stane.

Zdroj: PhoneArena

Prečítajte si aj:

Bill Gates prezradil, prečo preferuje Android pred iOS

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár