Ďalšie telefóny od Googlu budú poháňané procesorom Snapdragon 765G.

Pixel 5 sa dostane na trh až na jeseň, prvé špekulácie však kolujú internetom už v týchto dňoch. Na webe nájdete rendery prototypu Pixelu 5 XL a objavujú sa aj prvé informácie o jeho hardvérovej výbave.

Portál 9to5google priniesol informáciu, podľa ktorej nebude tohtoročný vlajkový Pixel využívať prémiový procesor od Qualcommu. Namiesto najvýkonnejšieho Snapdragonu dostane do výbavy procesor 765G, čo je zástupca strednej triedy s podporou 5G sietí.

Vyplýva to z analýzy zdrojového kódu aplikácie Fotoaparát od Googlu. V rámci kódu sa totiž spomínajú zariadenia s kódovým označením bramble a redfin, čo by mali byť modely Pixel 5 a Pixel 5 XL. Tieto zariadenia takisto majú prívlastok „pixel 2020„. V zdrojovom kóde sa spomína aj Pixel 4a, ktorý bude čoskoro oficiálne predstavený. Ten má označenie „pixel 2020 midrange„.

Portál 9to5google už dávnejšie špekuloval, že piaty Pixel nebude prémiovým telefónom, ktorý by priamo konkuroval vlajkovým lodiam od Samsungu či Applu. 9to5google predpokladá, že Google sa bude snažiť zaujať cenou, resp. pomerom cena/výbava.

Zdroj: 9to5google

Prečítajte si aj:

Google Pixel 3 XL: Priama konkurencia pre iPhone v redakčnom teste