Služba NotebookLM teraz prichádza s podporou myšlienkových máp.

Google postupne rozširuje možnosti tejto služby a okrem generovania audio nahrávky z poskytnutých materiálov teraz môžete vytvoriť myšlienkovú mapu. Výhodou toho je, že v poznámkovom bloku, ktorý si v aplikácii vytvoríte, získate lepší prehľad o jednotlivých segmentoch vašich zdrojov.

Aplikácia je určená na získavanie informácií z vašich údajov. Jej použitie je veľmi jednoduché a viac sa dozviete v tomto článku. V skratke, stačí napísať, že si vytvárate poznámkové bloky na základe rôznych vašich dokumentov a následne s nimi môžete pracovať ako s lokálnou databázou a pýtať sa AI na informácie vo vašich dokumentoch.

notebook-lm-mindmapZdroj: TOUCHIT

S postupom času sa však materiály môžu nazbierať a aplikácia je vhodná aj na analyzovanie obrovského množstva dát. Vyznať sa v nich môže byť čoraz náročnejšie, no stále je tu možnosť nechať si zobraziť odpovede na konkrétne otázky a netreba hľadať všetko prácne v jednotlivých dokumentoch. Na tom je služba založená.

Po novom teda budete mať k sprehľadneniu aj myšlienkovú mapu, ktorá sa vytvorí na základe formátovaných a logických odsekov. Nefunguje to v každom prípade, pretože potrebujete na to jasne štruktúrovaný dokument cez samostatné nadpisy tak, aby ich umelá inteligencia vedela oddeliť a vytvoriť segmenty myšlienkovej mapy.

Novinka je dostupná pre používateľov NotebookLM a NotebookLM Plus, teda v bezplatnej aj platenej verzii. Používatelia predplatného AI nástroja Gemini majú verziu NotebookLM Plus v rámci tohto predplatného.

NotebookLM-Mind-Map-ApolloZdroj: 9to5Google

Zdroj: Google

Prečítajte si aj:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.

Máte pripomienku alebo otázku k článku? Napíšte nám na redakcia@touchit.sk alebo priamo autorovi článku. Ďakujeme.