Google Pay konečne pridáva biometrické overenie pre prevody peňazí

0

Ak ste v minulosti chceli poslať peniaze prostredníctvom služby Google Pay, prevod bolo potrebné potvrdiť klasickým PINom.

Od verzie aplikácie 2.100, Google konečne pridáva podporu pre odtlačky prstov a overenie totožnosti pre prevody peňazí vďaka biometrickému API pre Android 10. Táto funkcia je zatiaľ dostupná iba pre zariadenia so systémom Android 10 a nachádza sa v aplikácii v časti Nastavenie odosielania peňazí.

Predtým bolo zabezpečenie obmedzené iba na používanie PIN kódu účtu Google, ale najnovšie je namiesto neho možné prepnúť na biometrické overenie. Napríklad modelový rad Pixel 4 od Googlu sa pri overovaní spolieha iba na odomykanie pomocou tváre, takže tento nový prírastok v softvérovej výbave Androidu 10 bude určite užitočný pre viacerých majiteľov Android smartfónov.

Zdroj: AndroidPolice

Prečítajte si aj:

Apple predstavil bezdrôtové slúchadlá AidPods Pro s aktívnym potláčaním hluku

Značky:

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár