Google Play začal ponúkať možnosť vyskúšania aplikácie ešte pred jej stiahnutím

1

Čo by ste povedali na možnosť vyskúšať si aplikáciu ešte pred jej stiahnutím? Google spustil túto možnosť do ostrej prevádzky vo svojom Obchode Play.

Minulý rok Google na svojej vývojárskej konferencii oznámil, že pracuje na projekte Android Instant Apps, ktorý by mal umožniť používateľom operačného systému Android vyskúšať aplikácie, bez nutnosti ich inštalovania.

Pri aplikáciách, ktoré majú podporu vyskúšania bez nutnosti inštalácie, by sa malo zobraziť aj tlačidlo „Vyskúšať teraz“. Aktuálne túto podporu ma len pár aplikácií, ako Times Crossword, Red Bull a Skyscanner. Ďalšie by však mohli pribudnúť v relatívne krátkom čase. Google zároveň pre tieto Instant Apps vytvoril vo svojom Obchode Play špeciálnu kategóriu, vďaka, ktorej ich používatelia môžu ľahšie nájsť.

V rámci tejto novej funkcie sa využívajú odľahčené a rýchle verzie aplikácií určené výhradne na vyskúšanie a nie na reálne používania. Nemusia tak obsahovať všetko, čo obsahuje verzie po klasickom nainštalovaní.

Zdroj: CNET, Android Authority

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Jeden komentár

  1. Pingback: Vyvolá v nás označovanie produktov Made for Google väčšiu dôveru? | TOUCHIT

Pridaj komentár