Službu Android Auto je možné používať už iba v automobiloch.

Začiatkom júna sme sa dozvedeli, že služba Android Auto pre obrazovky telefónov definitívne končí. Táto správa prišla po tom, čo Google túto možnosť prestal podporovať v systéme Androide 12, takže teraz prišiel rad skutočne na všetkých. Prvé informácie o konci aplikácie Android Auto pre smartfóny sme sa pritom dozvedeli ešte v auguste 2021.

Google teraz začal aplikáciu Android Auto pre telefóny vypínať pre všetkých používateľov. Jedinou možnosťou pre používateľov systému Android bude odteraz už iba režim jazdy s Asistentom Google. Vieme pritom, že jeho používanie sa nevyrovná „starému“ systému Android Auto pre telefóny. 

Android Auto
Android Auto bude možné používať už ba na obrazovkách automobilov

O postupnom vypínaní tejto aplikácie začal začiatkom tohto mesiaca Google informovať správou, ktorá sa používateľom zobrazovala priamo v prostredí aplikácie. V tom čase sme však presný dátum vypnutia ešte nepoznali.

Je pritom zrejmé, že Google začal službu definitívne vypínať až tento týždeň, pretože sa začalo objavovať čoraz viac hlásení o jej nedostupnosti. Viacerí používatelia systémov Android 11 a starších, k aplikácii stratili prístup, hoci ju majú stále nainštalovanú v telefóne.

Pri pokuse použiť aplikáciu je používateľ presmerovaný na stránku, ktorá ho informuje, že platforma je odteraz dostupná len pre obrazovky automobilov.

Zdroj: XDA-Developers

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.