Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nový seriál TRUST v réžii Dannyho Boylea, skvelé herecké obsadenie – Donald Sutherland, Hilary Swank a Brendan Fraser – v piatok 30. marca od 21.00 na HBO a HBO GO

Nenechajte si rozhodne ujsť, príbeh Johna Paula Gettyho III., dediča naftárskeho impéria rodiny Gettyových. V roku 1973 je mladý Getty v Ríme unesený mafiou, ktorá požaduje výkupné v hodnote niekoľkých miliónov dolárov. Seriál zachytáva jeho utrpenie v rukách únoscov, ktorí nedokážu pochopiť, prečo o ich zajatcov nikto nestojí. Talianska polícia sa domnieva, že sa jedná o žart. Odmieta sa preto vyšetrovaním zaoberať. Paulov otec si v Londýne užíva drog a nedvíha telefón, Paulov dedko, zrejme najbohatší muž sveta, trčí vo svojom sídle v spoločnosti piatich mileniek a leva. Nemá čas. A tak je na Paulovej matke, aby so stále zúfalejšími únoscami vyjednávala. Lenže tá nemá žiadne peniaze.

TOM OF FINLAND v sobotu 3. marca o 20.00 na Cinemaxe

Štylizované erotické kresby z pera Touka Laaksonena, ktorý sa preslávil ako Tom of Finland, prebúdzali fantázie celé generácie homosexuálov a ovplyvnili umenie aj módu oveľa skôr, než sa zapísali do širšieho kultúrneho povedomia. Strhujúca životopisná snímka sleduje jeho kroky od chvíle, kedy sa ako vyznamenaný dôstojník vracia z druhej svetovej vojny a veľmi rýchlo zisťuje, ako je pre neho život v homofóbnom Fínsku aj v čase mieru znepokojujúci. Touko nachádza útočisko v umeleckej tvorbe, a to v homoerotických kresbách svalnatých mužov. V Kalifornii sedemdesiatych rokov minulého storočia sa jeho dielo stane súčasťou sexuálnej revolúcie.

Nový dokument z produkcie HBO –  NIC JAKO DŘÍV v réžii Lukáša Kokeša a Kláry Tasovskej.

Majú devätnásť rokov a žijú obyčajné životy v českom pohraničnom malomeste, kde všetci štyria navštevujú rovnakú školu. Film zachytáva Tea, Renátu, Aničku a Nikolu v situáciách, keď stredoškolskú bezstarostnosť strieda úzkosť z blížiaceho sa vykročenie do sveta dospelých. A nejde len o maturitu. Kto z nich tvárou v tvár novej zodpovednosti obstojí, kto z nich skutočne dospeje? Snímka, ktorá HBO zastupovala na medzinárodnom festivale dokumentov IDFA, ide do kinodistribúcie 22. marca a súčasne bude uvedená aj na HBO a HBO GO.

NÁŠ MAĽOVANÝ PREZIDENT od pondelka 5. marca na HBO a HBO GO(Our Cartoon President)

Prezident Trump? K popukaniu! Výkonný producent Stephen Colbert sa rozhodol komentovať Trumpové pôsobenie v najvyššej funkcii, a to aj mimo svojho populárneho satirického televízneho programu Late Show. Špičková animovaná komédia, v ktorej hrajú hlavnú úlohu dvojrozmerné kreslené postavy Donalda Trumpa s jeho veselou partičkou poradcov a rodinných príslušníkov, prezentuje takmer pravdivé dobrodružstvá Trumpa a jeho ľudí.

BARRY je nový komediálny seriál z produkcie HBO, ktorý štartuje 26. marca na HBO a HBO GO

Osemdielny seriál sa točí okolo bývalého mariňáka (Bill Hader), teraz podradného nájomného vraha zo Stredozápadu. Osamelý, so svojím životom nespokojný zabijak sa vydáva do Los Angeles, kde má za úlohu spáchať ďalšiu vraždu. Nachádza tu však útočisko v skupine nádejných talentov losangeleskej divadelnej scény.

V hlavných úlohách seriálu sa ďalej predstaví Henry Winkler ako inšpiratívny učiteľ herectva Gene Cousineau, Stephen Root v úlohe Fuchesa, ktorý zariaďuje Barryho nájomné vraždy, Sarah Goldberg ako začínajúca herečka Sally a v úlohách čečenských gangstrov Anthony Carrigan a Glenn Fleshler.

 

Značky: