Hello Barbie je Wi-Fi verzia obľúbenej bábiky. Porozpráva sa s vami

0

Keď môžu dospelí komunikovať s telefónom, prečo by nemohli mať deti konverzáciu s bábikami.

Spoločnosť Mattel plánuje uviesť novú verziu bábiky Barbie. Bude sa volať Hello Barbie a na trh má prísť koncom roka. Hoci navonok vyzerá rovnako ako jej predchodkyne, odlišuje sa svojim vnútrom. Obsahuje totiž Wi-Fi modul, pomocou ktorého sa pripojí do internetu.

Hello Barbie využíva internetové pripojenie na komunikáciu s cloudovými službami, ktoré sú veľmi podobné virtuálnemu asistentovi Siri. Práve táto služba motivovala spoločnosť ToyTalk k tomu, aby vyvinula podobný produkt, avšak určený deťom. Výsledkom sú dve aplikácie – Winston Show a SpeakaZoo. Technológia, ktorá ich poháňa, je takisto dušou hovoriacej Barbie.

Vytvorenie komunikačnej platformy pre deti nebola podľa slov tvorcov jednoduchá úloha. ToyTalk musel vyvinúť systém, ktorý dokáže pochopiť detskú reč, vrátane rôznych skratiek a ich slangu. Spoločnosť takisto mesiace testovala rôzne vtipy, pesničky, riekanky, aby detský virtuálny asistent pôsobil prirodzene a realisticky.

Zdroj: NYTimes

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár