Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Hisense sa stala v roku 2022 druhým najväčším dodávateľom televízorov na svete.

Vyplýva to z dát analytickej spoločnosti Omdia. V decembri 2022 sa pritom podľa Inštitútu pre výskum trhu AVC Revo posunula s rekordným predajom 2,326 milióna televízorov dokonca na najvyššiu – prvú priečku na celosvetovom trhu TV.

Tento úspech odráža neustále úsilie spoločnosti s viac ako päťdesiatročnou históriou a prítomnosťou v 160 krajinách sveta o inováciu produktových radov prostredníctvom tých najmodernejších technológií.

To napokon ukázal aj nedávny medzinárodný veľtrh CES 2023, kde spoločnosť Hisense odhalila okrem iného aj prevratnú novinku – rad televízorov ULED X, ktoré predstavujú so svojimi špičkovými technológiami nový míľnik vo vývoji LCD televízorov nielen v spoločnosti Hisense, ale aj v celom odvetví. Najväčšia 110-palcová verzia ULED X tu získala aj prestížne ocenenie CES Innovation Award.

Skupina Hisense sa podľa údajov medzinárodnej analytickej spoločnosti Omdia zaradila v roku 2022 so svojimi dvoma značkami na druhú priečku na celosvetovom trhu televízorov hneď za značku Samsung. S celkovými dodávkami televízorov v roku 2022 je teda číslom dve na svete, v decembri sa s rekordnými dodávkami televízorov stala svetovou jednotkou v TV. Kľúčom k úspechu sú pritom nové, špičkové technológie zaštítené patentmi a dôraz na prémiové riešenia, ktoré zakaždým povýšia zákaznícky zážitok na ešte vyššiu úroveň.

Skupina Hisense ponúka vyspelé televízory typu QLED, ULED, mini-LED a OLED s audiovizuálnymi technológiami známymi z kina aj s umelou inteligenciou pre dokonalý obraz aj zvuk. Pre najnáročnejších divákov sú určené špičkové laserové TV s tromi lúčmi a ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou. Priekopnícku úlohu Hisense na náročnom trhu laserových TV potvrdzujú futuristické projekčné technológie so 1700 súvisiacimi patentmi aj čerstvo nadviazaná strategická spolupráca s firmou Leica.

Hisense je tiež na tuzemskom trhu jednotkou na trhu viacdverových, tzv. multidoor chladničiek s dverami do kríža aj French Door chladničiek s dvoma dvierkami a mraziacimi zásuvkami. V ponuke značky Hisense nájdete aj ďalšie veľké spotrebiče, napríklad pokročilé práčky, sušičky a práčko-sušičky alebo malé domáce spotrebiče ako sú smart tyčové vysávače. Ponuka sa veľmi rýchlo rozširuje.

Spotrebiče nabité technológiami sa pýšia nielen modernými funkciami či ovládaním na diaľku cez mobil alebo hlasových asistentov, ale aj radom ocenení. Aktuálne je to prestížna strieborná medaila EcoVadis pre Hisense Europe za udržateľné podnikanie v kategórii veľkých domácich spotrebičov.