Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť HP Inc., svetový líder v tlačovom odvetví, predstavila rozsiahly rad multifunkčných tlačiarní (MFP) formátu A3, ktorý zásadným spôsobom mení trh s tradičnými kopírkami. 

Spoločnosť tiež oznámila definitívnu dohodu o akvizícii tlačovej divízie spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd. Transakcia v hodnote 1,05 miliardy USD je najväčšou akvizíciou v tlačovom odvetví v histórii HP.  Obe oznámenia boli zverejnené na globálnej partnerskej konferencii HP.

Hlavné novinky v technológii MFP formátu A3 od HP:

  • Šestnásť tlačiarní HP PageWide a LaserJet novej generácie, ktoré prinášajú inovácie do segmentu kopírok.
  • Zabezpečenie tlače svetovej úrovne naprieč zariadeniami, dokumentmi a dátami.
  • Pokročilé monitorovacie systémy založené na cloude a big data analýzach, ktoré umožnia detekciu hrozieb a predikciu budúcej potreby údržby.
  • Cenovo dostupná farebná tlač vďaka novej generácii technológie HP PageWide.

Po celé desaťročia chýbal kategórii tradičných kopírok inovačný tlak potrebný k zlepšeniu efektivity prevádzky, lepšej ochrane proti narušeniu bezpečnosti a zlacneniu farebnej tlače. HP svojou novou generáciou multifunkčných tlačových riešení formátu A3 prináša do firemnej tlače zmenu  -jednoduchosť, spoľahlivosť, nenáročný servis a zabezpečenie.

Vďaka novo spustenému programu pre predajcov Managed Print Specialist spoločnosť HP môže dodávať svoj rad pokročilých MFP formátu A3 a riešenia laserovej tlače formátu A4 do kancelárií spôsobom, ktorý odpovedá súčasnému trendu v odvetví – nahradzovať tradičné jednorazové predaje zmluvne definovanými službami.

Komplexnosť tradičných kopírok spôsobuje, že  ich opravy a údržba je pre našich partnerov aj zákazníkov príliš neefektívna,” hovorí Enrique Lores, prezident divízie Imaging & Printing v spoločnosti HP Inc. „S využitím našich prelomových tlačových technológií môžeme zmeniť tento status quo prostredníctvom novej generácie multifunkčných tlačiarní formátu A3, ktoré zlepšujú celý proces používania aj servisu zariadení a zároveň slúžia ako odrazový mostík pre rast v spravovaných tlačových službách. Toto pre nás znamená pojem ‚od základu meniť firemnú tlač‘.”

Nová generácia multifunkčných tlačiarní formátu A3

Spoločnosť HP predstavila celé portfólio MFP formátu A3 vrátane troch platforiem PageWide a trinástich platforiem LaserJet, ktoré budú dostupné v 54 rôznych variantoch s radom voliteľných a zákaznícky obľúbených doplnkov, akými sú zabudovaný zošívací odkladací zásobník, dierkovač, vysokokapacitné zošívanie a stohovanie či viazač brožúr. Širokou ponukou voliteľných funkcií HP poskytuje svojim partnerom v distribučnom kanáli nové možnosti a cenovú flexibilitu k uspokojeniu všetkých požiadaviek ich zákazníkov.

Platformy HP PageWide Enterprise a Pro ponúknu cenovo dostupnú farebnú tlač, ktorá je najrýchlejšia vo svojej triede a tiež nižšiu spotrebu energie než pri laserových zariadeniach. Jednoduchá architektúra HP PageWide – s iba tromi vymeniteľnými komponentmi – pomôže partnerom v distribučnom kanáli znížiť servisné náklady. Jednoúčelové aj multifunkčné zariadenia zvládnu tlačové rýchlosti od 40 do 60 stránok za minútu (až 80 stránok za minútu v režime bežnej kancelárie). Zariadenia HP PageWide Pro budú k dispozícii na jar 2017 a zariadenia HP PageWide Enterprise budú dostupné na jeseň 2017.

Zariadenia HP LaserJet Managed MFP budú dostupné ako multifunkčné tlačiarne s farebnou alebo čiernobielou tlačou a rýchlosťou tlače od  25 do 60 stránok za minútu. Nové tlačiarne LaserJet ponúknu spoľahlivé komponenty, krátku dobu opravy a budú dostupné na jar 2017.

HP Smart Device Services

Spoločnosť HP tiež predstavila HP Smart Device Services, sadu cloudových nástrojov a monitorovacích možností zariadení, ktorá pomôže zlepšiť celý proces servisu tlačových zariadení HP. Služba monitoruje, diagnostikuje a vykonáva sériu servisných úkonov, čo minimalizuje dobu neschopnosti prevádzky, a znižuje tým náklady. Napríklad predvída nutnosť opravy komponentu pred jeho zlyhaním a bráni predčasnej výmene tlačovej kazety či toneru.

Nástroj Smart Device Services je podporovaný na nových tlačiarňach LaserJet formátu A3 a nových platformách PageWide Enterprise a Pro formáte A3. SDS je tiež kompatibilný s už predávanými tlačiarňami s multifunkciami HP FutureSmart.  SDS zvýši efektivitu servisu na strane partnerov a zároveň zlepší funkcionalitu zákazníckych zariadení. Bude dostupný u kvalifikovaných partnerov v distribučnom kanáli zdarma ku všetkým zmluvne definovaným zariadeniam.

Zabezpečenie tlače svetovej úrovne

Zabezpečenie tlače bolo pre HP kľúčovým faktorom pri vývoji nových MFP formátu A3. Zákazníci chcú ochrániť svoje duševné vlastníctvo a dôverné informácie svojich zákazníkov. Zariadenia HP PageWide a LaserJet Enterprise obsahujú tie najosvedčenejšie zabudované funkcie zabezpečenia od HP ako HP Sure Start alebo systém pre detekciu prieniku a whitelistingu, ktoré z nich robia najzabezpečenejšie tlačiarne na svete. Zariadenia HP PageWide Pro budú vybavené najlepšími funkciami zabezpečenia vo svojej triede, akými sú napríklad zabezpečený štart alebo kontrola integrity firmvéru.

Nové zariadenia HP PageWide a LaserJet môžu byť použité spoločne s bezpečnostnými službami HP a portfóliom softvéru pre správu a zabezpečenie HP JetAdvantage, vrátane HP JetAdvantage Security Manager, jediného riešenia na trhu, ktoré umožňuje automatizovaný monitoring dodržovania zásad zabezpečenia tlače, čo znižuje nároky na partnerov pri zabezpečovaní a správe týchto zariadení.

Programy a financovanie pre partnerov v distribučnom kanáli

Ako súčasť širšej stratégie, ktorá bola prednesená na globálnej partnerskej konferencii, spoločnosť HP predstavila aj obchodný program založený na službách v distribučnom kanáli na podporu úspešnosti partnerov s predajom nového portfólia tlačiarní HP formátu A3. Kvalifikovaní partneri dostanú garanciu cien, predajné nástroje a servisnú podporu.

HP Finančné služby (HPFS) tiež poskytnú množstvo flexibilných investičných možností, aby svojim partnerom a zákazníkom pomohli získať, financovať a používať inovatívne technológie tlače vo formáte A3.

Značky: