Malé a stredné podniky hľadajú výkonný a štýlový notebook, ktorý poskytuje všetko, čo je potrebné na prácu v kancelárii i mimo nej. Ood vysokého výkonu až po zabezpečenie na podnikovej úrovni.

Takmer 80 % personalistov a manažérov pôsobiacich vo firmách uvádza, že najväčšou prekážkou, s ktorou sa pri práci so zamestnancami stretávajú, sú zastarané systémy a technológie[i]. Čo sa týka bezpečnosti, 20 % malých a stredných podnikov uviedlo, že boli nútené bezprostredne po kybernetickom útoku, ktorý ich zasiahol, prerušiť obchodnú činnosť[ii]. Podobne aj študenti a vyučujúci požadujú notebooky, ktoré sa dokážu prispôsobiť meniacim sa formám vzdelávania, a to na akademickej pôde aj mimo nej.

HP ProBook x360 435 G7 dodávaný so systémom Windows 10 Pro a vybavený najnovšími mobilnými procesormi radu AMD Ryzen 4000 poskytuje v univerzálnom 360-stupňovom dizajne výkon, bezpečnosť i odolnosť, akú rozvíjajúce sa podniky aj vzdelávacie inštitúcie požadujú. Toto ultratenké zariadenie je skonštruované s ohľadom na maximálnu odolnosť a výdrž, k čomu prispieva rám klávesnice a veko z eloxovaného hliníka a ďalšie technické parametre, vďaka ktorým prístroj úspešne absolvoval 19 rôznych testov podľa vojenských štandardov 810G[iii] vrátane testu odolnosti voči pádu. S pomocou voliteľného pera HP Pro Pen[iv] môžete rýchlo premieňať nápady a prostredníctvom jediného kábla podporujúceho dokovanie cez USB-C môžete ľahko pokračovať v práci pri stole.

Nové funkcie notebooku ProBook x360 435:

  • Vysoký výpočtový výkon. Podľa vlastného výberu k dispozícii s najnovšími procesormi AMD Ryzen s vynikajúcim grafickým výkonom, ktorý umožní zvládať dni nabité termínmi aj prácou na viacerých veciach súčasne. Pomocou nabíjačky HP Fast Charge nabijete batériu notebooku na 50 % za 30 minút bez toho, aby to malo negatívny vplyv na dobíjací cyklus batérie[v].
  • Viacvrstvová ochrana vrátane zabezpečenia na úrovni OS, pod ňou i nad ňou. Vylepšenia vďaka vstavaným funkciám zabezpečenia a ochrany súkromia od BIOSu vyššie. Pred útokmi na firmware vás ochráni samoopraviteľný BIOS HP Sure Start pre AMD[vi]. Nástroj HP Sure Sense[vii] identifikuje a izoluje dosiaľ neznáme útoky a zabráni napadnutiu ešte predtým, než k nemu dôjde. Pred nežiadúcim zrakom okoloidúcich vás ochráni voliteľný filter HP Sure View Gen3[viii] a objektív kamery pre pokoj vašej duše zablokuje vstavaná funkcia HP Privacy Camera.
  • Rýchly bezdrôtový prenos. Technológia HP Extended Range Wireless LAN[ix], ktorá umožňuje prenos na väčšie vzdialenosti od vysielacieho bodu a vysokú dátovú priepustnosť na kratšie vzdialenosti, dokáže pokryť väčšiu plochu a zlepšuje konektivitu v sieťach Wi-Fi. Pomocou voliteľného routeru spĺňajúceho štandard Wi-Fi 6 dosahujúci gigabitové rýchlostí získate rýchle a spoľahlivé pripojenie v prostredí husto obsadenom bezdrôtovými sieťami[x], [xi],[xii]

Cena a dostupnosť:

Očakáva sa, že notebook HP ProBook X360 435 G7 bude na trhu dostupný od mája. Cena bude zverejnená pred týmto termínom.

[i] Workforce Institute pri spoločnosti Kronos, „Work/life Balance Tops Higher Wages When Creating Engaged SMB Employees“ (Rovnováha medzi pracovným a osobným životom je v MSP pre získanie angažovaných zamestnancov dôležitejšia ako vyššie mzdy), júl 2016

[ii] Osterman Research, prieskum zadaný spoločnosťou Malwarebytes „Second Annual State of Ransomware Report: US Survey Results“ (Druhá výročná správa o stave ransomwaru: výsledky prieskumu v USA), júl 2017

[iii] Testy podľa štandardov MIL-STD-810G sa vykonávajú pri vybraných výrobkoch značky HP. Účelom testovania nie je preukázať splnenie požiadaviek kladených na dodávky americkému ministerstve obrany ani spôsobilosť zariadení na vojenské účely. Výsledky testov nezaručujú budúce správanie výrobku za podmienok použitých pri teste. Pre získanie záruky na neúmyselné poškodenie alebo poškodenie za uvedených testovacích podmienok je nutné zakúpiť voliteľnú službu HP Care Pack poskytujúcu záruky na neúmyselné poškodenie.

[iv] V predaji samostatne alebo ako voliteľná funkcia

[v] Batéria sa nabije až na 50% svojej kapacity počas 30 minút, ak je systém vypnutý alebo v pohotovostnom režime a ak je napájaný z adaptéra dodávaného s notebookom. Keď dosiahne nabitie batérie 50% kapacity, rýchlosť nabíjania sa vráti do normálu. Vzhľadom k tolerancii systému sa môže doba nabíjania líšiť o +/- 10%.

[vi] HP Sure Start pre AMD je k dispozícii pri vybraných počítačoch HP s procesormi AMD. Dostupnosť viď špecifikácia produktu.

[vii] HP Sure Sense vyžaduje Windows 10. Dostupnosť viď špecifikácia produktu.

[viii] Obrazovkový filter pre integrovanú ochranu súkromia HP Sure View Gen3 je voliteľná funkcia, ktorá musí byť nakonfigurovaná pri nákupe a je navrhnutá tak, aby fungovala v orientácii na šírku.

[ix] Na základe interného testovania v porovnaní s predchádzajúcou generáciou produktu vybavenou bezdrôtovým LAN modulom 802.11ac.

[x] Predáva sa samostatne alebo ako voliteľná funkcia.

[xi] Predpokladá existenciu bezdrôtového prístupového bodu a pripojenie k internetu, ktoré sú poskytované samostatne. Dostupnosť verejných bezdrôtových prístupových bodov je obmedzená. Wi-Fi 6 je spätne kompatibilný s predchádzajúcimi špecifikáciami 802.11. Špecifikácie pre Wi-Fi 6 (802.11ax) sú v predbežnej pracovnej verzii a nie sú konečné. Ak sa budú konečné špecifikácie líšiť od navrhovaných, môže to ovplyvniť schopnosť notebooku komunikovať s ďalšími zariadeniami spĺňajúcimi normu 802.11ax. K dispozícii iba v krajinách, kde je podporovaná technológia 802.11ax.

[xii] Wi-Fi podporujúcu gigabitové rýchlosti je možné dosiahnuť pomocou technológie Wi-Fi 6 (802.11ax) pri prenose súborov medzi dvoma zariadeniami pripojenými k rovnakému routeru. Vyžaduje bezdrôtový router podporujúci kanály so šírkou 160 MHz, ktorý sa predáva samostatne.

Značky: