Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Notebooky HP Pavilion x360 14 a 15 sú ideálne pre spotrebiteľov hľadajúcich univerzálne zariadenie, ktoré im umožní streamovať obsah alebo hrať hry odkiaľkoľvek.

Tieto zariadenia najnovšie ponúkajú kompaktnejší a ľahší dizajn a majú voliteľne k dispozícii technológiu Wi-Fi 61 pre spoľahlivé pripojenie v domácnostiach a verejných priestoroch s rušnou prevádzkou. Tieto počítače sa tiež vyrábajú s ohľadom na životné prostredie a predstavujú dva doteraz najudržateľnejšie spotrebiteľské notebooky HP. Vo sfére mainstreamových konvertibilných počítačov HP ponúkajú tieto modely dosiaľ najvyšší pomer plochy obrazovky k telu prístroja a vďaka predinštalovanému hernému centru OMEN Gaming Hub a hlasovej asistencii si môžu zákazníci zábavu lepšie vychutnať, k čomu prispieva aj nižšia hmotnosť uľahčujúca mobilitu.

Niektoré ďalšie skvelé funkcie a špecifikácie nových notebookov HP Pavilion x360 14 a 15: 

  • Udržateľný dizajn: HP Pavilion x360 14 bol navrhnutý s ohľadom na životné prostredie. Na jeho výrobu bola reutilizovaná jedna plastová fľaša, ktorá by inak skončila v oceáne.2 Luxusnejšie prevedenie má šasi klávesnice z recyklovaného hliníka, čím sa znižuje množstvo odpadu vzniknutého pri vlastnej výrobe. V konečnom dôsledku sa počas predpokladaného životného cyklu výrobkov znížia emisie CO2 o viac ako 341 ton.3 Oba notebooky, HP Pavilion x360 14 a 15, tiež obsahujú recyklované použité plasty a majú certifikáciu EPEAT Gold a Energy Star.
  • Streamovaná zábava: Vďaka mimoriadne tenkému rámčeku na všetkých štyroch stranách ponúkajú tieto notebooky pomer plochy obrazovky k telu až 88,92 %, čo je najvyšší pomer, aký je pri mainstreamových konvertibilných počítačoch od HP k dispozícii. Tenší rámček poskytuje používateľom väčšiu obrazovú plochu, teda sa môžu nechať ešte viac pohltiť dianím na obrazovke. Vzhľadom na to, že používatelia počas pandémie viac pracujú, učia sa aj hrajú z domova, chce spoločnosť HP používateľom produktového radu Pavilion ponúknuť zjednodušenú verziu platformy OMEN Gaming Hub. Táto verzia je už na nových notebookoch HP Pavilion x360 14 a 15 predinštalovaná, používatelia teda môžu okamžite využívať funkcie tohto obľúbeného herného riadiaceho panelu, ktorý im umožňuje mať prehľad o hlavných výkonových parametroch systému, sťahovať tapety, získavať odmeny a pod. A vďaka novým schopnostiam virtuálnej asistentky Alexy od Amazonu môžu používatelia svoj počítač používať v spolupráci s ďalšími podporovanými zariadeniami, napríklad aby zostali v kontakte s rodinou a priateľmi prostredníctvom hands-free volania, objavovali hudbu na špeciálnej domovskej stránke alebo ovládali zariadenia vo svojej smart domácnosti. Podporovaná je tiež hlasová asistentka Cortana a virtuálny pomocník Xiaowei.4
  • Skutočná mobilita: Novo uvádzané prístroje sú v smere osi Y menšie o 12 mm, čo umožňuje zmenšiť celkovú plochu, ktorú notebook zaberá, o šesť percent, a znížiť jeho hmotnosť iba na 1,509 kg, čo z týchto prístrojov robí najľahšie konvertibilné notebooky v rade HP Pavilion. Zostaňte pripojení vďaka voliteľnému modulu Wi-Fi 6 2×2 ax1 a 1×2 ax, ktorý sa postará o rýchle pripojenie v rušnej domácnosti alebo v preplnenej kaviarni.

Ceny a dostupnosti 

  • Notebook HP Pavilion x360 14 bude v predaji od apríla za ceny od 529 Eur.
  • Notebook HP Pavilion x360 15 budú v predaji od apríla za ceny od 599 Eur.
  1. Vyžaduje bezdrôtový prístupový bod a internetovú službu, ktoré sa predávajú samostatne. Dostupnosť verejných bezdrôtových prístupových bodov je obmedzená. Wi-Fi 6 (802.11ax) je spätne kompatibilná s predchádzajúcimi špecifikáciami 802.11. Špecifikácie pre Wi-Fi 6 sú koncepčné a nie sú konečné. Ak sa konečné špecifikácie líšia od návrhových špecifikácií, môže to ovplyvniť schopnosť notebooku komunikovať s inými zariadeniami Wi-Fi 6.
  2. Na základe internej analýzy spoločnosti HP. Recyklované plasty obsahujú kryt reproduktorov produktu, rámček a diely krytu. Percento recyklovaných materiálov obsiahnutých v každom diele sa líši podľa daného produktu.
  3. Na základe internej analýzy spoločnosti HP. Produkčný odpad z recyklačného procesu. Výpočty založené na predpokladanom životnom cykle produktu HP Pavilion x360 14 a na úsporách emisií oxidu uhličitého. Výpočet úspor CO2 na základe porovnania množstva „panenského“ hliníka vs. recyklovaného hliníka obsiahnutého v kryte.
  4. Xiaowei podporované iba na HP Pavilion x360 14.

Značky: