V rámci každodennej prevádzky využívajú tieto tlačiarne poznatky z praxe, zvýšenú bezpečnosť a prevádzkové funkcie na profesionálnej úrovni.

Spoločnosť HP, ktorá je vedúcim výrobcom tlačiarenských technológií na svete, predstavila najnovšie farebné laserové tlačiarne HP Color LaserJet Pro rady M100 a M200. Inovované modely M100 a M200 sú konštruované tak, aby zabezpečili pohodlie používateľa pri prevádzke, bezpečnosť a výkon na pracovisku, teda vlastnosti, pre ktoré sú vyhľadávané.

„Používatelia hľadajú cesty, ako zvýšiť svoju produktivitu bez toho, aby museli zľaviť na požadovanej kvalite, množstve práce na pracovisku alebo udržateľnosti. Dôvod, prečo sme oživili modely farebných laserových tlačiarní HP Color LaserJet Pro rady M100 a M200 je snaha poskytnúť rozšírené možnosti pre zaistenie bezpečnosti, prevádzkové vlastnosti poskytujúce optimálnu efektivitu a to doslova kdekoľvek, kde sa môžete ocitnúť,“  hovorí Marek Soják, Print Marketing Manager spoločnosti HP Inc pre Českú republiku a Slovensko.

Pozdvihnite svoju produktivitu vďaka aplikácii HP Smart App1 na vyššiu úroveň

So stále sa vyvíjajúcou mobilitou každodenného životného štýlu profesionálov nadobúda význam dôležitá schopnosť pracovať voľne odkiaľkoľvek a kdekoľvek. S novou generáciou farebných laserových tlačiarní Color LaserJet Pro rady M100 a M200 a funkciou Smart Task v aplikácii HP Smart App môžu používatelia ľahko a rýchlo tlačiť, skenovať a kopírovať dokumenty a to prostredníctvom svojich mobilných telefónov.

Aplikácia HP Smart App je navrhnutá tak, aby samostatne riadila tlačiareň priamo z vášho mobilného zariadenia, pričom vám daná aplikácia s využitím funkcie Smart Task ušetrí čas a dokáže zorganizovať vaše dokumenty o 50 % rýchlejšie2. S funkciou Smart Task v aplikácii HP Smart App vo vašom smartfóne môžete:

  • Rýchlo skenovať a mať prístup k celému obsahu vášho komerčného softvéru, ako je napr. QuickBooks, Dropbox a Google Drive
  • Vychutnať si tlač bez zbytočnej manipulácie, iba hlasovými povelmi pomocou funkcie HP Voice-activated3
  • Byť informovaný zakaždým, keď dochádza k tlači, skenovaniu či kopírovaniu dokumentov
  • Objednať si dostatočnú zásobu tlačového tonera, bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate4

Zvýšená úroveň bezpečnosti

Modernizovaný rad farebných laserových tlačiarní HP Color LaserJet Pro radu M100 a M200 je vybavený zásadnými bezpečnostnými funkciami, ako je základné kódovanie a ochrana prístupovým heslom, čo napomáha chrániť vaše zariadenie, osobné údaje a dokumenty v priebehu tlače.

Rad M100 a M200 rovnako zahŕňa zosilnenú ochranu proti slabým miestam v zabezpečení. Kľúčové prvky zahŕňajú automatické aktualizácie firmvéru pre identifikáciu a zastavenie prípadných útokov a dvojpásmovú (dual-band) Wi-Fi® aplikáciu pre rýchlejšie a spoľahlivejšie pripojenie na bezdrôtové modely5.

Mohutný výkon

Modernizovaný rad farebných laserových tlačiarní HP Color LaserJet Pro M100 a M200 je dodávaný s originálnymi tonerovými kazetami Original HP Toner s funkciou JetIntelligence, ktorá napomáha zvýšiť špičkový tlačový výkon a zabezpečiť profesionálnu kvalitu tlače. So zabudovanými možnosťami pre pripojenie cez bezdrôtovú komunikáciu Wi-Fi® a sieťový Ethernet, môžu modely M100 a M200 oveľa spoľahlivejšie komunikovať cez dvojpásmovú Wi-Fi6.

Modely M100 a M200 podporujú funkciu veľkoobjemovej tlače, pri zabezpečení vysokých rýchlostí tlače7 a tiež možnosť výberu skenovania, kopírovania či faxovania. Pri modeli M200 si navyše môžete vybrať aj automatickú tlač na oboch stranách listu8.

Udržateľný dizajn

Nový rad výrobkov M100 a M200, ktorý zahŕňa aj funkciu HP Auto-on/Auto-off technology9, v priemere spotrebuje o 35 % energie menej ako štandardné modely tlačiarní, ktoré nespĺňajú podmienky normy ENERGY STAR®3.010. Spoločnosť HP vyvinula a odskúšala tlačiarne, ktoré spĺňajú najnovšie požiadavky normy ENERGY STAR®11 na kvalitu, výkon a úspory energie. Spoločnosť HP tiež vypracovala tlačové systémy12 zaručujúce, že nedochádza k vývoju a úniku emisií, ktorých množstvo by prekračovalo požiadavky na udelenie ekologického označenia Blue Angel.

Ceny a dostupnosť:

Nové tlačiarne HP Color LaserJet Pro radu M100 a M200 sú na Slovensku dostupné od februára za predajnú cenu od 259 eur.

1 Vyžaduje stiahnutie aplikácie HP SmartApp. Podrobné informácie pre lokalizované požiadavky na tlač nájdete na hp.com/go/mobile printing. Určité prvky, resp. softvér sú k dispozícii len v anglickom jazyku. Nie sú dostupné vo všetkých štátoch.
2 Na základe odskúšania v spoločnosti HP. Priemerný časový odhad bol založený na: 1) načítaní HP SmartApp na mobil či stolný počítač, 2) nastavení skráteného príkazu pre SmartTask. 3) naskenovaní pokynov, ktoré majú viac ako 2/3 úloh s nimi spojených (skenovanie e-mailov, ich ukladanie a premenovanie, uloženie na cloudovom úložisku, atď.). Priemerné časové úspory sa porovnali na základe použitia tlačiarne a skenového softvéru pre stolné počítače pre dokončenie úloh pre skenovanie. K tomu je nutné stiahnutie aplikácie HP SmartApp a tlačiareň HP, ktorá podporuje túto aplikáciu. Podrobné informácie pre lokalizované požiadavky na tlač nájdete na hp.com/go/mobile printing. Určité prvky, resp. softvér sú k dispozícii len v anglickom jazyku.
3 Sú zmeny vo funkcii hlasových povelov HP Voice-activated – s platnosťou od 16. júna 2019: v USA a Kanade pre Amazon Alexa, Google Assistant & Microsoft Cortana; Veľká Británia, Írsko, Austrália, Nová Zéland, India a Singapur pre Amazon Alexa & Google Assistant; Čína pre Baidu Duero OS; HP Smart App a Smart Tasks podporuje Siri Shortcuts pre platformu iOS. Určité prvky, resp. softvér sú k dispozícii len v anglickom jazyku.
4 Je potrebné pripojenie k Internetu.
5 Bezdrôtové operácie sú kompatibilné iba s 2,4 GHz a 5,0 GHz bezdrôtovými sieťami. Viac informácií zistíte na hp.com/go/mobileprinting. Wi-Fi Direct® je ochrannou známkou Wi-Fi Alliance®.
6 K dispozícii len pri modeloch W. Podporuje 2,4 GHz a 5,0 GHz bezdrôtovej siete pre zamedzenie rušenia (na základe vnútorných informácií spoločnosti HP). Pri použití až do 12 neprekrývajúcich sa kanálov (oproti iba trom neprekrývajúcimi sa kanálom u 2,4 GHz).
7 Merané pomocou metodiky ISO/IEC 24734; vylúčenie prvej sady dokumentov. Viac informácií zistíte na hp.com/go/printerclaims. Presné rýchlosti sa líši v závislosti na konfigurácii systému, softvérovej aplikácie, ovládača a zložitosti dokumentu.
8 Obojstranná tlač nie je k dispozícii pri modeli M282nw.
9 Možnosť využitia technológie HP Auto On/Auto Off závisia od tlačiarne a jej nastavení; možno bude potrebné aktualizovať firmvér.
10 Na základe zníženej spotreby energie u tlačiarní HP LaserJet a kaziet s funkciou JetIntelligence zavedené od roku 2015, je porovnanie založené s predchádzajúcimi verziami HP tonerov pomocou metodiky ENERGY STAR®. Certifikácia Energy Star 3.0 platí len pre tlačiarne HP Color LaserJet Pro M255dw, MFP M183fw a MFP M283fdw. Viac informácií zistíte na:  https://www.energystar.gov/sites/default/files/FINAL%20Version%203.0%20Imaging%20Equipment%20Specification%20Cover%20Memo.pdf; Pre EPA nákupné informácie a technické podmienky sa informujte na:  https://www.energystar.gov/products/office_equipment/imaging_equipment. Modely HP Color LaserJet Pro MFP M182n a MFP M283fdn dosahujú energetickú účinnosť požadovanú certifikačnou normou Energy Star 3.0 a majú podobnú VOC certifikáciu. Modely M255nw a M282nw nie sú vhodné pre certifikácie ES3.0 a VOC, pretože nespĺňajú požiadavky na duplexory.
11 Najnovšie vydanie normy ENERGY STAR®: S ohľadom na zmeny v programe ENERGY STAR International Partner, iba výrobky dostupné na trhu v USA a/alebo Kanade a tie certifikované cez EPA môžu niesť označenie ENERGY STAR a byť tak uvedené na verejnom registri EPA. Pre tlačové funkcie spoločnosť HP poskytuje overenie, ktoré uvádza, že výrobok spĺňa požiadavky na výkon, alebo že má rovnakú konštrukciu ako výrobky certifikované podľa normy ENERGY STAR.
12 Súprava tlačiarne spoločnosti HP pozostáva z tlačiarne HP, HP papiera a originálneho príslušenstva HP. Platia emisné normy Blue Angel DE-UZ 205 či kritériá predchádzajúcich verzií podľa dátumu uvedenia tlačových zostáv na trh.

Značky: