Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť HP Inc. predstavuje novú generáciu osobných počítačov Spectre x360 13. Perfektné spracovanie, špičkový výkon, mobilita a posilnené bezpečnostné funkcie opäť posúvajú hranice toho, čo dnešný a náročný používateľ očakáva.

„Prémioví zákazníci chcú krásne, vysoko mobilné počítače, ktoré sa prispôsobia ich dynamickému životnému štýlu,“ uviedla Anne-Sophie Hadberg, General Manager, EMEA Personal Systems, HP Inc. „HP Spectre X360 13 v sebe kombinuje vycibrený a inovatívny dizajn, mobilitu, premyslený systém zabezpečenia a výkon, ktorý používateľov nebude obmedzovať v čomkoľvek, čo sa rozhodnú robiť.“

Spotrebitelia chcú stále viac jedno zariadenie pre svoje pracovné úlohy i osobný život. Prémioví zákazníci trávia takmer polovicu svojho času na počítači mimo domova[i]. Šesť z desiatich používateľov sa navyše obáva, že notebook nedostatočne ochráni ich súkromie5. Práve preto Spectre x360 13 ponúka používateľom špičkový sofistikovaný dizajn, mobilitu a bezpečnosť – aby používateľ mohol byť vždy a všade pokojný a mal k dispozícii výkon potrebný pre svoju prácu i zábavu.

 Krásny aj ergonomický:

 • O 13 % menší oproti minuloročnému modelu, s pomerom obrazovky k telu 90 % v každom uhle[ii] a hmotnosťou 1,27 kg – a to všetko s omnoho vyšším výkonom.
 • Voliteľne obrazovka so svietivosťou 400 nit, prvý trinásťpalcový 4K OLED displej s technológiou True Black HDR a kontrastným pomerom 100 000:1[iii] od HP, ktorý ponúka dokonale sýtu čiernu farbu, je vybavený antireflexnou povrchovou úpravou pre dobrú čitateľnosť na slnku a je už vo výrobe farebne kalibrovaný s Delta E <2 pre o 30 % širšie farebné spektrum[iv].
 • Nádherne rezaný dvakrát skosený „ostrý“ dizajn vďaka vysoko precíznemu CNC frézovaniu hliníkového tela.
 • Integrované funkcie s umiestnením portu USB-C™ v pravom rohu pre lepší manažment káblov a tlačidlo napájania v ľavom rohu zariadenia, aby nedošlo k náhodnému vypnutiu napájania.
 • Najnovší farebný variant okrem Nightfall Black s úpravou Copper Luxe a Poseidon Blue s úpravou Pale Brass je Natural Silver.

HP Spectre x360 13 je o 13 % menší v porovnaní s predošlou generáciou, o 23,4 mm menší na výšku, s horným okrajom menším o 12 mm a spodným o 15 mm.

Výkonný a prepojený:

 • Certifikovaný pre program Project Athena spoločnosti Intel.
 • Dvakrát vyšší výkon oproti predchádzajúcej generácii2, prvý konvertibilný počítač od HP s štvorjadrovým procesorom Intel® Core™ 10. generácie s grafikou Iris® Plus.
 • Výdrž batérie až 22 hodín3 je dostatočná pre celý deň práce.
 • Štandardne dodávaný s Intel® Wi-Fi 6 (802.11ax) a voliteľne s 4×4 Gigabit LTE pre o 122 % rýchlejšie pripojenie oproti konfigurácii Cat9 2×2, s až dvakrát vyššou priepustnosťou oproti predchádzajúcej generácii[v] a až trikrát rýchlejším prenosom súborov v porovnaní s Wi- Fi 5[vi].
 • Optimalizovaný systémový výkon vďaka HP Command Center; prioritizácia úloh a aplikácií pre optimálne spracovanie paketov a lepšiu priepustnosť a latenciu s novou funkciou HP Network Booster; a výber z rôznych prednastavených farebných profilov, presné zobrazenie farieb pri nakupovaní, úpravách fotografií alebo sledovaní filmov vďaka novej technológii HP Display Control.

HP Spectre x360 13 je vybavený prijímačmi 4×4 LTE pre podporu rýchlosti sťahovania v rade gigabajtov[vii]; funkcia HP Network Booster používateľom umožňuje kombinovať rôzne sieťové rozhrania Wi-Fi[viii]a LTE13 pre optimálne pripojenie vždy a všade.

Šesť z 10 používateľov si v záujme bezpečnosti a z obáv proti zneužitiu15 fyzicky zakrýva webkameru na svojom notebooku. Vypínač webkamery v podobe samostatného tlačidla HP Webcam Kill Switch obmedzuje riziká hacknutia cez webkameru tým, že ju v čase, keď nie je používaná, odreže od napájania.Bezpečný a inteligentný:

 • Nové samostatné tlačidlo s LED indikátorom pre zapínanie a vypínanie mikrofónu.
 • Na začiatku budúceho roka aj možnosť voľby variantu so zabudovaným privátnym filtrom obrazovky s ocenenou technológiou HP Sure View Gen3[ix] so svietivosťou až 1000 nit.
 • Jednoduché prihlásenie pomocou systému Windows Hello so štandardnými funkciami, ako je najmenšia IR kamera HP s rozmerom 2,2 mm a čítačka odtlačkov prstov, pre pohodlie používateľa umiestnená priamo na klávesnici.
 • Ochrana pri online aktivitách pri pripojení k nezabezpečeným alebo nedôveryhodným sieťam Wi-Fi pomocou ExpressVPN[x] a správa hesiel „pod jednou strechou“ vďaka funkcii LastPass[xi].

Osem z 10 ľudí si myslí, že výrobcovia notebookov by mali uľahčiť vypnutie webkamery notebooku5. HP teraz ponúka komfortný a bezpečný vypínač webkamery notebooku HP Webcam Kill Switch.

Prémiový laptop HP Spectre x360 13 je jedným z vybraných produktov, u ktorých spoločnosť HP ponúka svoju novú službu prémiového servisu. S týmto vyšším stupňom podpory už nemusí zákazník svoj notebook nikam nosiť ani posielať. Naopak servis príde za ním. To všetko bez stresu zo zbytočnej administratívy a poplatkov. Prémiová podpora pre notebooky radu HP Spectre, HP ENVY a OMEN navyše k štandardnému servisu ponúka:Najlepšie produkty si zaslúžia najlepšiu starostlivosť

 • Prednostné vybavenie servisného zásahu
 • Opravu notebooku doma alebo v práci
 • Servisné hodiny od pondelka do piatku od 8 do 18 hodín
 • Možnosť zapožičania náhradného notebooku počas doby opravy

„HP si uvedomuje, že pre profesionálov je v prípade akéhokoľvek problému so zariadením kľúčový rýchly prístup k technickej podpore. Preto ponúkame prémiovú podporu, ktorá poskytuje nielen rýchlu reakciu autorizovaného servisu, ale predovšetkým aj individuálny prístup ku každému zákazníkovi, “ hovorí o službe Erika Lindauerová, generálna riaditeľka HP Inc. pre Českú republiku a Slovensko.

Viac o službe záujemci nájdu na webových stránkach: https://hp.com/sk/premium-servis

Ceny a dostupnosť na Slovensku[xii]:

 • HP Spectre x360 13 bude v predaji od októbra za cenu od 1 279 eur.
 • HP Spectre x360 13 vo farebnom prevedení Poseidon Blue s 16 GB RAM, 4 K OLED displejom a 1 TB SSD a 32 GB Optane bude v predaji od novembra za cenu 1 819 eur.
 • HP Spectre x360 13 vo farebnom prevedení Natural Silver s 8 GB RAM, displejom FHD a 512 GB SSD a 32 GB Optane bude v predaji od októbra za cenu od 1 359 eur.

[i] IDC, ConsumerScape 360 – 2018.

[ii] Pomer obrazovky k telu je percento aktívnej plus neaktívnej monitorovacej zóny v porovnaní s aktívnou zobrazovacou zónou plus rámček. Merané s vekom vo zvislej polohe k stolu.

[iii] Všetky špecifikácie výkonu predstavujú typické špecifikácie poskytované výrobcovi komponentov HP; skutočný výkon sa môže líšiť buď vyšší alebo nižší.

[iv] Všetky špecifikácie výkonu predstavujú typické špecifikácie poskytované výrobcovi komponentov HP; skutočný výkon sa môže líšiť buď vyšší alebo nižší. >30 % širší farebný gamut 72 % sRGB predošlej generácie vs. 98 % sRGB súčasná generácia.

[v] Predpokládá 1 Gbps na LTE a 2,4 Gbps na Wi-Fi súčasne (teoretické rýchlosti). Celková agregovaná kapacita 3,4 Gbps.

[vi] Wi-Fi® podporujúce gigabitové rýchlosti je možné dosiahnuť pri prenose súborov medzi dvoma zariadeniami pripojenými k rovnakému routeru. Vyžaduje bezdrôtový router predávaný samostatne, ktorý podporuje kanály 160 MHz. Vyžaduje sa bezdrôtový prístupový bod a prístup k internetu, ktorý nie je súčasťou produktu. Dostupnosť verejných bezdrôtových prístupových bodov je obmedzená. Wi-Fi 6 (802.11ax) je spätne kompatibilný s predchádzajúcimi špecifikáciami 802.11. Špecifikácie pre Wi-Fi 6 sú koncepty a nie sú konečné. Ak sa konečné špecifikácie líšia od špecifikácie konceptu, môže to ovplyvniť schopnosť notebooku komunikovať s inými zariadeniami Wi-Fi 6.

[vii] HP Spectre X360 13 sa môže pripojiť k sieťam ATT a T-Mobile. Verizon & Sprint nie je k dispozícii. Modul 4G na vybraných modeloch a navrhnutý pre rýchlosti sťahovania až 1 Gbps (CAT16 LTE s konfiguráciou antény 4×4) .Teoretická rýchlosť v sieti 3 CA (carrier aggregation) definovaná špecifikáciou 3GPP (partnerský projekt 3. generácie). Vyžaduje aktiváciu a samostatnú zmluvu s poskytovateľom. Informujte sa u poskytovateľa služieb o pokrytí a dostupnosti vo vašej oblasti. Rýchlosti pripojenia sa budú líšiť v závislosti od polohy, prostredia, stavu siete a ďalších faktoroch. 4G LTE nie je k dispozícii vo všetkých regiónoch.

[viii] Vyžaduje sa bezdrôtový prístupový bod a prístup k internetu, ktorý nie je súčasťou produktu. Dostupnosť verejných bezdrôtových prístupových bodov je obmedzená. Wi-Fi 6 (802.11ax) je spätne kompatibilný s predchádzajúcimi špecifikáciami 802.11. Špecifikácie pre Wi-Fi 6 sú koncepty a nie sú konečné. Ak sa konečné špecifikácie líšia od špecifikácie konceptu, môže to ovplyvniť schopnosť notebooku komunikovať s inými zariadeniami Wi-Fi 6.

[ix] Integrovaná ochrana obrazovky proti zneužitiu osobných údajov HP Sure View, ktorá funguje na šírku. K dispozicií na vybraných modeloch HP a vyžaduje továrnu konfiguráciu. Rôzna úroveň jasu obrazovky medzi režimami zdieľania a súkromia.

[x] Dostupné ako 30dňová testovacia verzia pri nákupe Spectre x360 13.

[xi] Dostupné jako 30dňová prémiová testovacia verzia pri nákupe Spectre x360 13.

[xii] Odhadovaná maloobchodná cena. Reálne ceny sa môžu líšiť.

Značky: