Sprocket 200 od HP je už druhou generáciou miniatúrnej tlačiarne, ktorej prvá verzia bola na trh uvedená pred tromi rokmi.

Ako už samotný názov napovedá, ide o zariadenie s veľmi kompaktnými rozmermi (80 × 117 × 25 mm) a hmotnosťou iba 172 gramov, ktoré sa zmestí aj do vrecka, pričom veľkosťou je porovnateľné s mobilným telefónom. Práve tieto hodnoty robia zo Sprocket 200 skvelého parťáka na cesty.

Hlavným funkčným pilierom malej tlačiarne je skvelá konektivita s mobilnými telefónmi. Súhra medzi tlačiarňou a telefónom prebieha prostredníctvom intuitívnej aplikácie HP Sprocket, ktorá nielenže zabezpečí spojenie medzi jednotlivými zariadeniami, ale zároveň funguje aj ako softvér pre úpravu a tlač fotiek.

Ďalším benefitom „tlačiarne do vrecka“ je skutočnosť, že Sprocket 200 funguje bez nutnosti dopĺňať tonerové kazety. Tlač je totiž zabezpečovaná pomocou technológie Zink, ktorá k zafarbeniu využíva špeciálny termo papier s tromi vrstvami. Ten zároveň funguje ako samolepka, takže je možné vytlačenú fotografiu ihneď nalepiť – napríklad do rodinného albumu alebo na pohľadnicu.

Druhá generácia tlačiarne Sprocket navyše prináša aj niekoľko nových vylepšení. Tým dominuje funkcia, vďaka ktorej je možné, aby sa k tlačiarni pripojilo viac používateľov naraz. Sprocket 200 okrem toho zaručuje aj kvalitnejšiu a ostrejšiu tlač.

Fotografická tlačiareň HP Sprocket 200 je dostupná za výrobcom odporúčanú cenu 126 €. Súčasťou balenia je aj 10 listov samolepiaceho fotopapiera HP ZINK.

Zdroj: HP

Prečítajte si aj:

Recenzia HP Envy 13: Dizajnový kúsok

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.