Spoločnosť HP Inc. predstavuje notebooky HP ProBook 445 G7 a HP ProBook 455 G7, určené pre rozvíjajúce sa podniky a pre prácu na diaľku. Tieto notebooky sú našimi prvými komerčne dostupnými produktmi vybavenými najmodernejšími mobilnými procesormi AMD Ryzen™ 4000 a dokladajú naše úsilie o zavádzanie vylepšených bezpečnostných funkcií HP v počítačoch modelového radu ProBook 400.

Zamestnanci malých a stredných podnikov pracujúci na diaľku od svojho notebooku požadujú, aby bol vybavený všetkým, čo k výkonu svojej práce potrebujú bez ohľadu na to, odkiaľ pracujú – od dostatočného výkonu a dlhej životnosti batérie až po podnikové bezpečnostné funkcie a možnosti rýchleho pripojenia. Až 77 % personalistov a manažérov pôsobiacich v malých a stredných firmách uvádza, že najväčšou prekážkou, s ktorou sa pri práci so zamestnancami stretávajú, sú zastarané systémy a technológie.[i]

Notebooky HP ProBook 445 G7 a HP ProBook 455 G7 so systémom Windows 10 sú k dispozícii v rôznych výkonových variantoch postavených na revolučných mobilných procesoroch AMD Ryzen™ 4000, ktoré im umožňujú plniť náročné požiadavky pracovného dňa, zaisťujú zabezpečenie na niekoľkých úrovniach a vyznačujú sa vynikajúcou spoľahlivosťou.

Hlavné rysy nových notebookov ProBook sú:

  • Výkon a produktivita. Váš pracovný deň vám umožnia zvládnuť najnovšie ultravýkonné mobilné procesory AMD Ryzen™ 4000 so štyrmi, šiestimi alebo ôsmimi jadrami a batériami s dlhou životnosťou. Pomocou nabíjačky HP Fast Charge nabijete batériu svojho počítača na 50 % len za 30 minút.[ii]
  • Viacvrstvová ochrana vrátane zabezpečenia na úrovni operačného systému, pod ňou i nad ňou. Zostaňte chránení vďaka integrovaným funkciám zabezpečenia a ochrany osobných údajov počnúc zabezpečením na úrovni BIOSu, cez funkcie HP Sure Start, HP Sure Sense, HP Privacy Camera až po voliteľné bezpečnostné riešenia HP Sure View Gen3. Systém HP Sure Start pre AMD[iii] na automatické obnovenie BIOSu dokáže zabezpečiť automatické zotavenie po útokoch smerujúcich na firmware, alebo opraviť poškodenie firmwareu bez nutnosti zásahu IT oddelenia alebo používateľa. HP Sure Sense[iv] využíva umelú inteligenciu so schopnosťou hlbokého učenia na identifikáciu a izoláciu dosiaľ neznámych útokov, čím predchádza možnému infikovaniu počítača ešte predtým, než k nemu dôjde. Integrovaná kamera HP Privacy[v] má fyzickú krytku, ktorá kryje objektív fotoaparátu a chráni používateľov pred zlomyseľným sledovaním; voliteľný filter HP Sure View Gen3[vi] okamžite zabráni okoloidúcim zvedavcom prezerať si obsah vašej obrazovky. Redukuje totiž viditeľné svetlo pri pohľade z boku, takže je obrazovka tmavá a nečitateľná.
  • Pre podnikanie a produktivitu v duchu moderných spôsobov práce. Tieto ultratenké zariadenia majú plochý dizajn s pántom, umožňujúcim otvorenie displeja  až do uhla 180 stupňov, pričom úspešne prešli devätnástimi testami podľa normy MIL-STG 810G.[vii] Sú vybavené 3D kovanou hliníkovou platňou klávesnice a ďalej odolným a štýlovým hliníkovým krytom, v ktorom je zasadený prakticky berzámový displej. Pri použití univerzálnej, elegantnej a priestorovo úspornej dokovacej stanice HP USB-C HP G5 s ním rýchlo dosiahnete produktivitu stolného počítača.[viii] Technológia HP Extended Range Wireless LAN,[ix] ktorá umožňuje prenos na väčšiu vzdialenosť od vysielacieho bodu a vysokú dátovú priepustnosť na kratšie vzdialenosti, dokáže pokryť väčšiu plochu a zlepšuje konektivitu v sieťach Wi-Fi®. Pomocou voliteľného routeru spĺňajúceho štandard Wi-Fi 6, ktorý umožňuje dosiahnuť gigabitové rýchlosti, získate rýchle a spoľahlivé pripojenie v prostredí husto obsadenom bezdrôtovými sieťami[x] [xi] [xii]

Dostupnosť:

  • Notebooky HP ProBook 455 G7 a HP ProBook 445 G7 budú v Slovenskej republike k dispozícii od mája 2020 za ceny od 549 eur.

[i] Workforce Institute pri spoločnosti Kronos, správa „Work/life Balance Tops Higher Wages When Creating Engaged SMB Employees“ (Rovnováha medzi pracovným a osobným životom je v MSP pre získanie angažovaných zamestnancov dôležitejšia ako vyššie mzdy.), júl 2016

[ii] Keď je systém vypnutý alebo v režime spánku, nabijete batériu počas 30 minút až na 50%. Je nutné použiť napájací adaptér s minimálnym výkonom 65 wattov. Po nabití batérie na 50% sa nabíjanie vráti do normálneho režimu. Vzhľadom k tolerancii systému sa môže doba nabíjania líšiť o +/- 10 %.

[iii] HP Sure Start pre AMD je k dispozícii u vybraných počítačov HP s procesormi AMD. Dostupnosť viď špecifikácia produktu.

[iv] HP Sure Sense vyžaduje Windows 10. Dostupnosť viď špecifikácia produktu.

[v] Kamera Privacy je k dispozícii len pri počítačoch vybavených HD alebo IR kamerou a musí byť inštalovaná už pri výrobe.

[vi] Obrazovkový filter pre integrovanú ochranu súkromia HP Sure View Gen3 je voliteľná funkcia, ktorá musí byť nakonfigurované pri nákupe. Je k dispozícii len u bezdotykových modelov a je navrhnutá tak, aby fungovala v orientácii na šírku.

[vii] Výsledky testov nezaručujú budúce správanie výrobku za podmienok použitých pri teste. Pre získanie záruky na neúmyselné poškodenie je nutné zakúpiť voliteľnú službu HP Care Pack, poskytujúcu záruky na neúmyselné poškodenie.

[viii] K využívaniu funkcie USB-C™ musí hostiteľský počítač prostredníctvom portu USB-C™ podporovať protokol režimu DisplayPort™ Alt. Notebooky podporujúcu rozhranie Thunderbolt™ budú fungovať pri rýchlostiach USB-C™. Nabíjanie a replikácie portov sú podporované u notebookov, ktoré majú implementované priemyselné špecifikácie USB-C™. Tlačidlo napájania pre zapnutie alebo prebudenie systému, funkcia Wake-on LAN pri dokovaní uspaného aj vypnutého počítača, funkcia Wake-on LAN z S4/S5 a funkcie MAC Address Pass-Through S0, S3, S4, S5 pri dokovaní uspaného aj vypnutého počítača fungujú iba u notebookov HP alebo u notebookov podporovaných HP. Spoločnosť HP neposkytuje ovládače sieťových adaptérov Ethernet a zvukových kariet pre počítače Mac.

[ix] Na základe interného testovania v porovnaní s predchádzajúcou generáciou produktu vybavenou bezdrôtovým LAN modulom 802.11ac.

[x] Predáva sa samostatne alebo ako voliteľná funkcia.

[xi] Predpokladá existenciu bezdrôtového prístupového bodu a pripojenie k internetu, ktoré sú poskytované samostatne. Dostupnosť verejných bezdrôtových prístupových bodov je obmedzená. Wi-Fi 6 je spätne kompatibilný s predchádzajúcimi špecifikáciami 802.11. Špecifikácie pre Wi-Fi 6 (802.11ax) sú v predbežnej pracovnej verzii a nie sú konečné. Ak sa budú konečné špecifikácie líšiť od navrhovaných, môže to ovplyvniť schopnosť notebooku komunikovať s ďalšími zariadeniami spĺňajúcimi normu 802.11ax. K dispozícii iba v krajinách, kde je podporovaná technológia 802.11ax

[xii] Wi-Fi® podporujúcu gigabitové rýchlosti je možné dosiahnuť pomocou technológie Wi-Fi 6 (802.11ax) pri prenose súborov medzi dvoma zariadeniami, pripojenými k tomu istému routeru. Vyžaduje bezdrôtový router podporujúci kanály so šírkou 160 MHz, ktorý sa predáva samostatne.

 

Značky: