HTC Exodus 1 je telefón, ktorý podporuje blockchain

0

Telefón, ktorý by mal byť naozaj bezpečný a ponúknuť vám skutočné súkromie.

O tomto smartfóne sme počuli už v minulosti, teraz bol reálne k videniu. HTC však nie je jediným výrobcom, ktorý má v ponuke blockchainový telefón.

Exodus 1 sa dá použiť ako normálny smartfón, no využijete aj decentralizované funkcie. Na tento účel je v smartfóne prehliadač Opera, ktorý využíva API funkcie peňaženky Zion a umožňuje tak spravovať vaše transakcie ako aj prihlasovať sa k rôznym službám vaším unikátnym no anonymným identifikátorom.

Integrácia tejto peňaženky je vhodná na mikroplatby. Takto budete môcť platiť nielen za tovar u obchodníkov, ktoré digitálnu menu podporujú ale aj jednotlivým používateľom. Napríklad autorom obsahu na webe.

To by otvorilo nové možnosti, ako podporiť slobodný internet a priniesť tak vaše peniaze priamo autorom, namiesto mediálnych domov či iných sprostredkovateľov.

Cena bola v USA stanovená na 699 USD, kúpiť sa ale bude dať aj za kryptomeny BTC, ETH, LTC a aktuálne za Binance token BNB.

Prečítajte si aj:

Recenzia HTC U12+: Vysoká kvalita, bez prekvapení

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>