Huawei buduje svoj ekosystém: Správy z médií mu bude dodávať služba SQUID

1

Mapy získa od spoločnosti TomTom.

Je verejne známe, že Huawei nemôže používať Google služby a Google aplikácie vo svojich budúcich telefónoch – až do odvolania a zmeny názoru vlády USA. Z toho dôvodu sa rozhodol budovať svoj vlastný ekosystém, čo je informácia, ktorá bola viackrát medializovaná.

Huawei dávnejšie potvrdil, že základom jeho alternatívy k Mapám Google budú mapové podklady od firmy TomTom. A aktuálne je oficiálne známy aj jeho dodávateľ správ z médií – je ním služba SQUID, ktorá je dostupná aj ako samostatná mobilná aplikácia.

Správy zo služby SQUID sa zobrazujú v službe Huawei Assistant aj v internetovom prehliadači Huawei Browser. Služba Huawei Assistant je náhradou za obrazovku Google Feed s novinkami a informáciami zo sveta. SQUID bude dodávateľom správ vo všetkých krajinách Európy a poskytuje správy v 29 jazykoch v 43 európskych krajinách. Cieľom služby je poskytnúť používateľom jednoduchý prístup k zaujímavým a relevantným správam z dôveryhodných zdrojov.

Huawei Assistant nájdete po potiahnutí doprava (obrazovka mínus 1). Používateľom Huawei Browser a Huawei Assistant sa zobrazí odporúčaný informačný kanál so správami o rôznych témach a rôznorodosťou vydavateľov. Huawei Browser je už k dispozícii na stiahnutie cez aplikáciu Huawei AppGallery. Huawei Assistant bude spustený na nových modeloch Huawei, ale už teraz je k dispozícii na testovanie, práve tu.

Huawei SQUID

Správy zo služby SQUID v rozhraní Huawei Assistant. Zdroj: SQUID

Zdroj: SQUID

Prečítajte si aj:

Šéf Huawei: Z predaja Mate Xs za 2500 eur nemáme žiaden zisk, dokonca sme v strate

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, kontaktovať ma môžete na roman@touchit.sk

Jeden komentár

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>