Huawei (ne)bude používať Google služby ani po skončení amerického zákazu

1

Tvrdí to riaditeľ rakúskeho Huawei.

Je všeobecne známe, že Huawei nemôže do svojich budúcich telefónov predinštalovať Google služby. Toto obmedzenie je spôsobené vládou USA, ktorá umiestnila čínskeho výrobcu na čiernu listinu a znemožnila mu tým obchodovanie s viacerými americkými spoločnosťami. Okrem iného aj s Googlom.

Huawei počas roka 2019 čakal, ako sa situácia vyvinie. Zákaz obchodovať s Googlom však trvá do dnešného dňa a aj preto čínsky výrobca zmenil koncom minulého roka taktiku – prioritou bude budovanie jeho vlastného ekosystému a nie čakanie na Google.

Túto stratégiu aktuálne potvrdil aj riaditeľ rakúskej pobočky Huawei, Wang Fei. Ten sa na tlačovej konferencii vo Viedni vyjadril, že Huawei sa neplánuje vrátiť ku Google službám ani v prípade, že bude môcť obchodovať s americkým internetovým gigantom a opäť od neho získať licenciu. Na správu upozornil portál DerStandard.

Huawei k tomuto vyjadreniu neskôr vydal aj oficiálne vyhlásenie:

Otvorený Android ekosystém je stále našou prvou voľbou, avšak pokiaľ ho nebudeme môcť používať, máme schopnosti na to, aby sme si vytvorili svoj vlastný ekosystém.

Toto vyhlásenie je naformulované veľmi opatrne a nič nehovorí o tom, či Huawei bude, alebo nebude v budúcnosti využívať vo svojich telefónoch Google služby. To, že je otvorený Android ekosystém pre Huawei prioritou totiž chápeme tak, že čínsky výrobca chce aj naďalej vo svojich telefónoch používať platformu Android a tú si môže podľa potreby rozšíriť o vlastné služby alebo o kombináciu vlastných a Google služieb.

Nadchádzajúce vlajkové lode radu P40 budú mať vo výbave Android 10 s nadstavbou EMUI 10 a Huawei služby.

Zdroj: DerStandard, XDA

Prečítajte si aj:

Huawei v tom má jasno: Prioritou nie je Google, ale jeho vlastný ekosystém a služby

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Jeden komentár

Pridaj komentár