Očakávaný telefón sa objavil na prvých fotkách.

Na čínskej sociálnej sieti Weibo sa objavil reklamný plagát, na ktorom sa vraj nachádza Huawei Mate 30 Pro. Dizajn telefónu zodpovedá špekuláciám, ktoré sa objavili v posledných týždňoch na internete.

Huawei Mate 30 Pro by mal ponúknuť poriadne zaoblený displej. Bočné hrany by mali byť zaoblené až pod 88° uhlom, vďaka čomu budú bočné rámiky takmer neviditeľné, keď sa na telefón pozriete priamo spredu.

Druhou novinkou je nový dizajn zadného fotoaparátu, ktorý bude okrúhly. Zadný fotoaparát bude pozostávať celkovo zo 4 fotoaparátov a na fotke si môžete všimnúť aj podlhovastý LED blesk a ToF senzor.

Očakáva sa, že Mate 30 Pro dostane do výbavy dvojicu 40 Mpx senzorov, ultraširokouhlý fotoaparát a tiež aj teleobjektív. Telefón by mal byť tiež lepšie optimalizovaný na záznam videa a to v rozlíšení až 4K pri 60 fps.

Z obrázku je tiež viditeľné, že očakávaný telefón má červené napájacie tlačidlo, avšak tlačidlá na reguláciu hlasitosti chýbajú. Túto funkciu by mala spĺňať dotyková plocha na bočnej hrane.

Plagát takisto prezrádza, že Mate 30 Pro ponúkne procesor Kirin 990, 40 W káblové nabíjanie a 27 W bezdrôtové nabíjanie. Batéria by mala mať kapacitu 4500 mAh.

Huawei Mate 30 Pro. Zdroj: HuaweiCentral.com

Zdroj: huaweicentral

Prečítajte si aj:

Huawei Mate 30 a 30 Pro vraj ponúknu doteraz najvyššiu kapacitu batérie

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit