Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Fotoaparát smartfónu Huawei P20 Pro je dosiaľ najvyspelejším počinom, ktorý vzišiel z dlhodobej spolupráce spoločností Huawei a Leica. Vybrali sme osem pôsobivých čísel, ktoré prezrádzajú viac o vlastnostiach top fotomobilu nielen u odbornej verejnosti, ale aj medzi bežnými používateľmi.

1 Vlajková loď Huawei P20 Pro aktuálne kraľuje rebríčku DxOMark, v ktorom so svojimi 109 bodmi s prehľadom ovládla kategóriu fotomobilov. Navyše sa spoločne s modelom P20 stala prvým smartfónom, ktorý v kategórii mobilnej fotografie prekonal trojciferné skóre.

3 Ide vôbec o prvý smartfón v histórii, ktorý sa môže pochváliť trojitým fotoaparátom. Ten vznikol v spolupráci s nemeckou ikonou fotografického biznisu, spoločnosťou Leica. Spolupráca týchto dvoch gigantov započala v roku 2015.

1.8-1.6  Fotoaparát využíva objektívy VARIO-SUMMILUX. Dva hlavné sa môžu pochváliť clonou ƒ /1.8 + ƒ /1.6, tretí disponuje údajom ƒ /2.4. Vďaka týmto vlastnostiam je možné s modelom Huawei P20 Pro zhotovovať mimoriadne kvalitné fotky aj za zhoršených svetelných podmienok.

102 400  Fotoaparát smartfónu Huawei P20 Pro ovládol rebríčky aj v oblasti citlivosti pri zhotovovaní snímok. Manuálnym nastavením možno dosiahnuť maximálnu hodnotu 102 400 ISO. To je vyššie číslo, než aké ponúkajú profesionálne zrkadlovky – pre porovnanie, napríklad Canon 5D Mark II disponuje ISO 25 600, konkurenčná Sony NEX-7 dosahuje ISO 16 000. Nová Leica M10, ktorej cena presahuje 10 000 eur, dosahuje citlivosť ISO 50 000. Prirodzene, fotografie nie je len o hodnote ISO, ale má vplyv na možnosť realizácie kvalitných fotiek pri zníženej svietivosti.

500 & 19 Huawei P20 Pro odlišuje od konkurenčných produktov aj využitie vyspelej umelej inteligencie. Tá smartfónu umožňuje pri fotení automaticky rozoznávať viac ako 500 scenárov z 19 rôznych kategórií. Vďaka tomu umožňuje aj amatérom zhotovovať zábery, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani profesionálni fotografi s bohatými skúsenosťami.

2005 Algoritmom umelej inteligencie napomáha výkonný procesor vyvinutý spoločnosťou Huawei, ktorý rozpoznáva až 2005 snímok za minútu. Tým prekonáva frekvenciu snímok štandardného videa, ktorá sa pohybuje okolo 30 obrázkov za sekundu.

100 miliónov Medzi vychytávky fotoaparátu Huawei P20 Pro patrí automatické rozpoznávanie snímaných scén. Vyvinúť podobnú technológiu nebolo vôbec jednoduché – jej správne fungovanie si vyžadovalo analýzu viac ako 100 miliónov fotografií.

98 Top model série P20 neovládol rebríček DxOMark iba na poli fotografie, za zmienku stoja aj jeho výnimočné schopnosti pri natáčaní videa. So ziskom 98 bodov vedie aj v tejto sekcii rebríčka. Vďaka výnimočnej stabilizácii je možné s telefónom natočiť video s veľmi nízkou hladinou šumu, a to nielen pri využití statívu, ale aj v pohybe.

960 Úradujúca vlajková loď čínskeho výrobcu ponúka výnimočný slow motion režim, ktorý dokáže spomaliť snímaný záber až 32-násobne. To znamená, že video v tomto režime zachytáva 960 snímok za sekundu. Áno, táto funkcia bola vytvorená čisto pre zábavu, ale stojí za vyskúšanie.

 

Značky: