Huawei P40 Pro: Prvý smartfón na svete s 10-násobným optickým priblížením?

0

Špekulácie o pripravovanej novinke z dielne Huawei sa začínajú potvrdzovať.

Model P40 Pro môže byť prvým smartfónom na svete, ktorý dostane do výbavy 10× optický zoom. Predchodca bol predstavený v marci, takže môžeme rovnako očakávať, že aj modelový rad P40 uvidíme v rovnakom období.

Novinky Huawei P40 a P40 Pro by sme mali spoznať koncom marca v Paríži. Rovnako ako séria Mate 30, aj nadchádzajúce prémiové smartfóny nebudú obsahovať služby spoločnosti Google, ktorá zahŕňa obchod Google Play, Gmail, Mapy Google a plnú podporu operačného systému Android, kvôli pokračujúcemu zákazu obchodovania s USA.

Očakáva sa, že telefóny budú opäť fungovať na všeobecnom open-source operačnom systéme Android a používatelia budú musieť sťahovať aplikácie prostredníctvom App Gallery spoločnosti Huawei, čo je alternatíva ku Google Play.

Je však potrebné poznamenať, že spoločnosť Huawei má v pláne sa odčleniť od spoločnosti Google. Podľa agentúry Reuters sa Huawei spojil so spoločnosťami Xiaomi, Oppo a Vivo s cieľom vybudovať konkurenciu pre Google Play.

P40 Pro môže prísť s 10× optickým zoomom

Aj keď problémy so softvérom pre Huawei prinášajú určité komplikácie, tak sa zdá, že čínsky výrobca telefónov bude pravdepodobne pokračovať vo výrazných inováciách, pokiaľ ide o fotoaparáty. Obrázky zdieľané leaksterom Evanom Blassom ukazujú, že P40 Pro dostane do výbavy obdĺžnikový kamerový modul, ktorý obsahuje na zadnej strane až 5 objektívov.

Podľa ďalšej osobnosti – Ming Chi Kua, by mohol byť jeden z fotoaparátov P40 Pro vybavený až 10-násobným optickým priblížením. Pokiaľ sa toto tvrdenie stane realitou, tak práve Huawei P40 Pro bude prvým smartfónom na svete, ktorý dosiahne takto vysoký fotografický výkon.

Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro. Zdroj: Twitter/Evan Blass

P40 Pro môže byť vybavený novým 52 Mpx snímačom od Sony

Podľa portálu GizChina bude zadná kamera P40 Pro obsahovať snímač Sony IMX700 s rozlíšením 52 megapixelov, čo je o 10 megapixelov viac ako mala zadná kamera P30 Pro. 52-megapixlový senzor je z hľadiska rozlíšenia výrazne menší ako 108-megapixlový senzor Samsungu Galaxy S20 Ultra. Správy však naznačujú, že tento nový senzor môže priniesť väčšie pixely a lepšiu kvalitu obrazu pri slabom osvetlení. 

P40 bude podporovať siete 5G

Je potvrdené, že obidve pripravované vlajkové lode spoločnosti Huawei budú podporovať 5G, hoci v roku 2019 štandardný model P30 túto funkciu ešte nepodporoval. 

Séria P40 môže byť k dispozícii v piatich farebných prevedeniach, vrátane červeného zlata. Ďalšími variantmi bude farebné vyhotovenie Black, Ice White, Deep Sea Blue, Silver Frost a spomínaná verzia Blush Gold. Predovšetkým verzia Blush Gold (červené zlato) má pripomínať farebnú vyhotovenie, ktoré je takmer identické s farebným vyhotovením najnovších iPhonov.

Zdroj: Cnet

Prečítajte si aj:

Vyskúšali sme Samsung Galaxy S20 Ultra a skladací Z Flip na Slovensku

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>