Spoločnosť Huawei predstavila na Mobile World Congress 2016 Huawei MateBook, zariadenie 2 v 1 spájajúce výhody tabletu a notebooku. MateBook je vybavený šiestou generáciou procesora Intel Core série M, beží na operačnom systéme Windows 10 a disponuje 128/256/512 GB pevného disku a 4/8 GB operačnej pamäte v závislosti na verzii. Životnosť batérie je až 9 hodín pri plnej záťaži, pričom je možné kompletne ju nabiť za dve a pol hodiny. Stylus MateBooku možno využiť aj ako laserové ukazovadlo.

Huawei MateBook je prémiové chytré prenosné zariadenie, ktoré spája mobilitu, výkon i dizajn a umožňuje užívateľom pripojenie v akomkoľvek okamihu. V rámci uvedenia MateBook Huawei pokračuje vo svojej stratégii zameriavajúcej sa na partnerstvo s top značkami a inovatívnymi lídrami na trhu. Zariadenie je vybavené šiestou generáciou procesora Intel® Core™ série M, tak aby splnilo aj najnáročnejšie business požiadavky.

Huawei MateBook_nowat

Hmotnosť len 640 gramov

MateBook kombinuje mobilitu chytrého telefónu s výkonom a kapacitou notebooku. Zariadenie zaujme elegantným vzhľadom. Statné telo vyrobené z kvalitného kovu chráni zariadenie pri každodennom používaní. Tenký profil a nízka hmotnosť len 640 gramov umožňuje zákazníkom vziať toto zariadenie praktický kamkoľvek so sebou.

Keyboard case, klávesnica aj touchpad – spojenie módy s funkčnosťou

Obal na klávesnicu je vyrobený z ekologického materiálu, mäkkej PU kože, ktorá perfektne zodpovedá spojeniu štýlu s funkčnosťou. Vysoká úroveň ochrany zaručuje klávesnici dlhú životnosť. Klávesy samé sa vyznačujú 1,5mm klávesovým zdvihom, ergonomickým odpružením a originálnym dizajnom minimalizujúcim preklepy. Vstavaný touchpad s multi-touch technológiou poskytuje precízne ovládanie.

12-palcová multi-touch obrazovka a rozlíšenie 2160×1440 pixelov

12-palcová multi-touch obrazovka zariadenia sa ďalej vyznačuje ultra tenkým rámčekom a pomerom obrazovky k telu zariadenia 84 %. Obrazovka má rozlíšenie 2160×1440 pixelov a pozorovací uhol široký 160 stupňov. Farebný gamut dosahuje 85 %, čím umožňuje skutočne verné farebné zobrazenie. MateBook bude dostupný v dvoch farebných odtieňoch: grey a golden.

Životnosť batérie až 9 hodin plného vyťaženia

Životnosť batérie bola pri konštrukcii zariadenia jednou z priorít. Lítiová batéria s výkonom 33,7 Wh umožňuje výdrž zariadenia až 9 hodín práce, 9 hodín surfovania na internete a 29 hodín počúvania hudby. Zariadenie je vybavené špeciálnou technológiou pre úsporu energie. Na plné nabitie batérie postačí dve a pol hodiny času, už počas jednej hodiny je možné zariadenie nabiť až na 60 %.

Až 8 GB operačnej pamäte a 512 GB na pevnom disku

MateBook beží na operačnom systéme Windows 10 a je poháňaný šiestou generáciou inteligentného procesora Intel® Core™ M, ktorý sa vyznačuje vysokou rýchlosťou. Zariadenie je tiež vybavené najdôležitejšími pracovnými nástrojmi, ako je Microsoft Office, Microsoft Edge alebo digitálny osobný manažér Cortana. MateBook ponúka 4/8 GB LP DDR3 pamäte a kapacitu pevného disku 128/256/512 GB v závislosti na verzii . Zariadenie pri svojom chode nevydáva takmer žiadny hluk.

MatePen – stylus aj laserové ukazovadlo

MatePen ponúka niekoľko úrovní citlivosti pre dokonalé zachytenie aj najjemnejších rozdielov a len minimálne oneskorenie pri jeho použití. V rámci pokročilých business funkcií MatePen podporuje grafické aj matematické funkcie a môže byť dokonca použitý ako laserové ukazovadlo, napríklad pri prezentáciách.

Odomknutie obrazovky jedným dotykom

Spolu s dokonalým zabezpečením ponúka MateBook aj rýchle odomknutie vďaka funkcii rozpoznania odtlačku prsta, ktorá podporuje 360-stupňovú identifikáciu pre minimalizáciu neúspešných pokusov. Odomknutie obrazovky je možné jednoduchým dotykom. Ide zatiaľ najrýchlejšie rozpoznanie za pomoci odtlačku prsta v odvetví.

Komplexná konektivita

MateBook tiež ponúka možnosť mobilného Wi-Fi hotspotu pre prípad, kedy nie je k dispozícii bežné internetové pripojenie. Ďalším kľúčovým prvkom je funkcia prenosu dát drag-and-drop pre prenos dokumentov z a do inteligentných telefónov s operačným systémom Android.

„Huawei týmto prelomovým zariadením demonštruje svoje schopnosti jedného lídrov v oblasti dizajnu a výroby v odvetví a prináša na trh špičkový vlajkový produkt, ktorý definuje nový biznis štýl – vzájomné prepojenie všetkých zariadení v akomkoľvek okamihu,“ uviedol Richard Yu, CEO, Huawei Consumer Business Group. „Huawei úspešne využil svoje skúsenosti a schopnosť vytvárať prémiové mobilne produkty a vyrobil zariadenie, v ktorom efektívne kombinuje pracovne funkcie s tými, určenými pre zábavu a tým napĺňa požiadavky dnešného moderného biznis prostredia. Úspešne zameriava svoje skúsenosti do výroby prémiových mobilných zariadení s vysokým výkonom a schopnosťou bezproblémovej integrácie funkcií pre prácu i zábavu, ktoré spĺňajú požiadavky moderného business prostredia.“

„Uvedenie na trh nového výkonného MateBook je pre Huawei vzrušujúcim okamihom,“ povedal Kirk B. Skaugen, senior vice president and general manager pre Intel’s Client Computing Group. „V spojení s procesorom Intel Core M, uvádza Huawei prémiový 2 v 1 produkt, ktorý ponúka fantastickú kombináciu mobility a výkonu PC. Tešíme sa na rozšírenie našej spolupráce s Huawei na tomto rastúcom trhu.“

„Huawei MateBook a Windows 10 prináša zákazníkom možnosť zažiť Windows 10 trochu inak, v tele nového dizajnového produktu,“ uviedol Peter Han, vice president pre Worldwide OEM Marketing v Microsoft Corp. „Náš vzťah s Huawei je skvelým príkladom rastúceho ekosystému prémiových prenosných zariadení s Windows 10.“

Technické parametre

Rozmery278.8×194.1×6.9mm
Hmotnosť640g
FarbyMateBook: Grey / Golden

MateBook Case: Black / Brown / Orange / Beige

Obrazovka12-inch 2160×1440 IPS TFT LC
CPU6th Gen Intel® Core™ m processor, dual core up to 3.1GHz
PamäťRAM: 4 GB / 8 GB LPDDR3

Storage SSD: 128 GB (HZ-W09) / 256 GB (HZ-W19) / 512 GB SSD (HZ-W29)

SieteWi-Fi: 2.4 GHz / 5 GHz
KonektivitaWi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac MIMO

Bluetooth: 4.1

SenzoryAmbient light sensor, fingerprint, accelerometer, gyroscope, Hall effect sensor
Fotoaparát5 MP, fixed focus
MICDual digital MIC
ReproduktorDual speakers
PortyHeadset jack x1

USB 3.0 Type-C x1

Batéria33.7Wh (4430mAh@7.6V)
Power Adaptér12V/2A USB Type-C power adapter

USB Type-C power port

Obsah baleniaMateBook

Charger

USB  Type-C Data Cable

USB Type-C to Micro-USB Cable

Micro-USB to USB-A adaptor

Safety and Warranty Documents