Huawei prezradil, koľko percent jeho predajov tvoria AG telefóny bez Google služieb

0

Celosvetovo a aj na Slovensku.

Aktuálne modely smartfónov Huawei, vrátane vlajkovej série P40 či odľahčeného modelu P40 lite, prinášajú vlastný ekosystém HMS (Huawei Mobile Services), ktorý nahrádza služby od Googlu. Huawei po prvýkrát zverejnil ich predaje, resp. podiel v celkových predajoch telefónov tejto značky.

Takzvané AG telefóny bez Google služieb tvoria celosvetovo tretinu všetkých predaných smartfónov značky. Ide údaj za mesiac jún 2020. Slovenské zastúpenie čínskeho výrobcu prezradilo aj podiel na Slovensku. Od júna tohto roka sa pohybuje na úrovni okolo 20%. Huawei tiež tvrdí, že nepozoruje nárast reklamácií či vrátení zakúpených produktov.

Slovenský Huawei prezradil aj to, ako vzrástlo používanie obchodu AppGallery, ktorý v AG telefónoch nahrádza Google Play. Minulý rok používalo obchod AppGallery niečo vyše 94 000 Slovákov (údaje z júna 2019). Aktuálne dáta hovoria o 180 000 mesačných používateľov.

Do pozornosti vám dávame aj ďalšie dva naše články, ktoré súvisia s Huawei AG telefónmi:

Zdroj: Huawei

Prečítajte si aj:

Ktoré Huawei telefóny majú Google služby a ktoré nie? (DOPLNENÉ k 13. 8.)

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár