Ktoré Huawei telefóny majú Google služby a ktoré nie? (DOPLNENÉ k 13. 8.)

4

Aby ste v tom mali jasno.

Huawei začal na Slovensku predávať smartfóny radu P40. Tieto telefóny nemajú Google služby, pretože Huawei kvôli obmedzeniam zo strany vlády USA nemôže obchodovať s Googlom a nemohol pre ne získať licencie na Google služby.

Kombinácia slov Huawei a absencia Google služieb však môže niektorých ľudí zmiasť – nevedia, ktoré telefóny Google služby majú, ktoré nie a či, ak si kúpia starší model od Huawei, bude tento telefón Google služby mať alebo nie.

Aby ste v tom mali jasno, pripravili sme pre vás tento článok, ktorý budeme pravidelne aktualizovať.

Telefóny, ktoré nemajú Google služby a predávajú sa na Slovensku, sa označujú ako AG telefóny. AG je skratka pre obchod s aplikáciami AppGallery od Huawei.

Zoznam AG telefónov bez Google služieb, aktualizované k 13. augustu 2020:

 • Huawei Mate 30 Pro
 • Huawei Mate Xs
 • Huawei P40 lite E
 • Huawei P40 lite
 • Huawei P40
 • Huawei P40 Pro
 • Huawei Y5p
 • Huawei Y6p

Ak by ste si chceli zakúpiť AG telefón s presvedčením, že si Google služby doň manuálne nainštalujete, neodporúčame to. Detaily o tom, ako sa žije s AG telefónom a prečo vám manuálne doinštalovanie Google služieb nepomôže, si prečítate v tomto článku. V ňom takisto nájdete užitočné informácie, ktoré sa vám môžu zísť, ak zvažujete kúpu AG telefónu.

A do pozornosti dávame aj tento článok, v ktorom nájdete výber zaujímavých a užitočných aplikácií v obchode AppGallery. Ten v AG telefónoch nahrádza obchod Google Play.

Zoznam telefónov, ktoré majú Google služby:

 • ak nie je Huawei telefón uvedený vyššie v zozname tzv. AG telefónov, potom má Google služby. Tieto Google služby sú predinštalované v telefóne bez ohľadu na to, kedy ho kúpite a v telefóne budú plnohodnotne fungovať aj naďalej. Nestane sa, že by zo dňa na deň zmizli
 • ak si teda dnes alebo o pol roka kúpite minuloročný Huawei P30 lite alebo Huawei P30 či P30 Pro, tento telefón bude obsahovať Google služby a budú fungovať stále, dokedy ho budete používať

Prečítajte si aj:

Huawei telefóny bez Google služieb: Takéto sú naše skúsenosti s používaním AG zariadení

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

4 komentáre

 1. Prosím Vás
  Syn 12r chce telefón Huawei,ale je dôležité,aby mal Google Apps
  A cenovo nie moc drahý…
  Pozerali sme aj tf z radu AG,ale vylúčili sme ich.
  Viete mi prosím povedať ako je to s telefónom Huawei P smart 2019 3GB/64GB duálna SIM?
  Ďakujem krásne

Pridaj komentár