Huawei si patentoval označenie Mate X. Chystá nový smartfón?

0

Ochranná známka na označenie Mate X vyvoláva mnoho otázok.

Spoločnosť Huawei si v uplynulých týždňoch zaregistrovala novú ochrannú známku na označenie Mate X. Patent sa nachádza na stránke Úradu Európskej únie pre duševné vlastníctvo v sekcii Mobilné telefóny a smartfóny.

Vo všeobecnosti tak existujú dve hypotézy, ktoré hovoria o tom, čo môže plánovať Huawei s týmto označením. Prvá a zároveň najpravdepodobnejšia je, že ide o dodatočnú ochranu pre súčasné zariadenie Huawei Mate 10, vzhľadom na to, že rímske X má číselnú hodnotu 10. Druhý variant je, že spoločnosť pripravuje nový pokročilejší variant spomínaného modelu Mate 10.

Označenie X by nebolo použité spoločnosťou Huawei po prvýkrát. Aktuálne má spoločnosť vo svojom portfóliu notebook Matebook X. V tejto chvíli môžeme však len špekulovať o tom, či Huawei niečo chystá. Neexistujú totiž žiadne ďalšie informácie.

Zdroj: Gizmochina

Prečítajte si aj:

Recenzia: Huawei Mate 10 Pro

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár