Huawei v Česku nahradí Google aplikácie službami od Seznam.cz

0

Silný partner pre český trh.

Huawei a Seznam.cz oficiálne oznámili partnerstvo, vďaka ktorému budú v AG telefónoch na českom trhu predinštalované služby od Seznamu. Takzvané AG telefóny neobsahujú Google služby. Namiesto nich využívajú Huawei služby a obchod AppGallery ako primárny zdroj aplikácií.

Seznam.cz na sociálnej sieti Twitter informoval, že jeho vyhľadávač bude v telefónoch radu P40 nastavený ako predvolený. Takisto sa dá predpokladať, že priamo v telefónoch od Huawei budú predinštalované aj vybrané aplikácie od Seznamu, pričom zvyšné služby sa budú dať stiahnuť z obchodu AppGallery.

Seznam má aktuálne v aplikačnom obchode od Huawei k dispozícii viacero kľúčových služieb – Seznam.cz, mapovú aplikáciu Mapy.cz, TV program či Televíziu Seznam s vlastným video obsahom. Časom by mala pribudnúť aj aplikácia Email.cz a ďalšie.

Zdroj: Seznam.cz

Prečítajte si aj:

Huawei telefóny bez Google služieb: Takéto sú naše skúsenosti s používaním AG zariadení

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár