Huawei nedávno uviedol na trh svoje prvé smart hodinky, určené pre milovníkov behu.

Prinášajú totiž najlepšie funkcie, ktorými je celá séria GT preslávená, a k tomu ešte oveľa viac. Hodinky ponúknu virtuálneho trénera, výdrž batérie až 14 dní a veľmi presnú GPS.

Ultraľahký asistent na zápästí

Nové Huawei Watch GT Runner sú určené pre ľudí, ktorí sa radi hýbu a pravidelne behajú. Majú nový vylepšený modul srdcového tepu HUAWEI TruSeenTM 5.0+. Tento modul funguje na báze ôsmich fotodiód usporiadaných do kruhu a dvoch sád svetelných zdrojov, ktoré v kombinácii so zakrivenou šošovkou znižujú ruch vonkajšieho svetla. Výsledkom je presné meranie srdcového tepu, ktoré sa pri intervalovom tréningu hravo vyrovná meraniu hrudného pásu. Meranie SpO2 je samozrejmosťou. Čerešničkou na torte je celkový dizajn a ultraľahká konštrukcia.

Huawei Watch GT Runner váži iba 38,5 g, takže ich na zápästí prakticky neucítite. Ich telo je totiž vyrobené z polymérových vláken s keramickou povrchovou úpravou. Korunka je vyrobená z titánovej zliatiny. Kombinácia týchto materiálov je zárukou odolnosti a kvality. Samozrejmosťou je aj vodeodolnosť do 5 ATM.

Huawei Watch GT RunnerZdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
Huawei Watch GT Runner

Presné meranie trasy

Vylepšená anténa GPS Dual-Band Five-System GNSS, ktorá v sebe skrýva 5 satelitných systémov (GPS + Beidou + GLONASS + Galileo + QZSS), zaručuje, že bude meranie trasy presnejšie ako kedykoľvek predtým. Inovatívna konštrukcia plávajúcej antény poskytuje lepšiu konektivitu a výkon GPS, ktorý je až o 135% lepší v porovnaní s inými modelmi. To však nemá žiadny vplyv na batériu, ktorá vydrží bez nabíjania až 14 dní.

Huawei Watch GT RunnerZdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
Huawei Watch GT Runner

Osobný tréner stále „po ruke“

Začínate behávať alebo chcete len zlepšiť svoje výsledky a techniku? S novými smart hodinkami je vám nonstop k dispozícii virtuálny tréner, ktorý plánuje váš tréning a trénuje vás na základe precízneho merania, pomocou dvoch novo vyvinutých systémov. Prvý nájdete pod názvom Huawei Running Ability Index. Ten funguje na báze umelej inteligencie a starostlivo sleduje vaše výkony a analyzuje ich na pravidelnej týždennej báze. Na základe vašich výsledkov a vami zadaných cieľov vám hodinky zostavia tréningový plán na mieru.

Profesionálny bežecký tréningový systém Huawei TruSport poskytuje používateľom hĺbkovú analýzu, ktorá im ponúka celkový pohľad, ako je intenzita tréningu, objem tréningu, doba regenerácie atď. Využitím týchto dvoch systémov môže každý bežec dosiahnuť svoje osobné maximum.

Huawei Watch GT RunnerZdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
Huawei Watch GT Runner

Spolupráca s Adidas running & training

Huawei Watch GT Runner ponúka svojim užívateľom prepojenie s rôznymi fitness aplikáciami, či už je to Fitify, Komoot alebo Health Sync. Huawei si v spolupráci so značkou Adidas si pre svojich zákazníkov pripravil malé prekvapenie. Každý zákazník, ktorý si zakúpi nové GT Runner, dostane vo vybraných predajniach zadarmo na rok prémiový účet v aplikácii Adidas running & training v hodnote 65 eur. Na aktivovanie členstva dostane u vybraných predajcov špeciálny promo kód, ktorý vložíte v rámci svojho profilu v Adidas running & training do kolónky „Adidas running“, ktorú nájde v nastavení profilu. Promo kódy sú platné najneskôr do 30. 4. a k dispozícii do vyčerpania zásob.

Huawei Watch GT RunnerZdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
Huawei Watch GT Runner

Kompatibilita s Android a iOS

Huawei Watch GT Runner môžete spárovať s akýmkoľvek telefónom, či už máte Android alebo iOS. Stačí si stiahnuť aplikáciu Zdravie (Huawei Health) z obchodu Huawei AppGallery a všetky potrebné informácie máte na dosah ruky.

Smart hodinky Huawei Watch GT Runner sú na Slovensku v predaji vo farbe Black za cenu 269 eur.

Huawei Watch GT RunnerZdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
Huawei Watch GT Runner

Článok vznikol v spolupráci s Huawei.

Prečítajte si aj: