Medzinárodná coworkingová sieť HubHub so slovenskými koreňmi sa na jeseň tohto roku presťahovala do nových priestorov. Dôvodom sťahovania bol rastúci počet členov HubHub komunity, ktorých už pôvodné priestory už nedokázali prijať. Zmena miesta sa udiala aj za účelom poskytnúť členom HubHub-u kvalitnejšie služby, zážitky a pracovné priestory.

Coworkingová sieť HubHub vznikla roku 2016 a prvé priestory otvorila o rok neskôr. Coworking ako taký je dnes veľmi populárny, a to aj vďaka výhodám, ktoré poskytuje v porovnaní s prácou v klasických kanceláriách. Potvrdzuje to aj štúdia Svetovej coworkingovej nekonferencie konferencie (Global Coworking Unconference Conference), ktorá tvrdí, že až 84 % ľudí sa cíti motivovanejšie pri práci v coworkingových priestoroch a 67 % tiež povedalo, že práca v coworkingu prispela k ich profesionálnym úspechom.

Flexibilné priestory v HubHub

HubHub si dáva záležať na kvalitných priestoroch a službách. Ponúka tiež širokú škálu členstiev – od flexibilného miesta v zdieľanom priestore po vlastnú kanceláriu pre jedného či viacerých zamestnancov. Tiež spolupracuje s Impact HUB-om a spolu ponúkajú Double Desk, vďaka ktorému si môžu členovia podľa potreby vyberať medzi prácou v HubHub-e alebo Impact Hub-e.

TU si môžete odložiť veci, ktoré práve nepotrebujete

HubHub ale netvoria len pracovné miesta a efektné priestory. HubHub tvoria ľudia z rôznych odvetví, ktorých spája jedno – túžba spolu rásť. Komunita je jedným zo základných pilierov, na ktorých stojí idea HubHub-u. Stretávajú sa v nej rôzni ľudia, od freelancerov až po manažérov úspešných firiem. Denne sa inšpirujú a navzájom si pomáhajú rásť. HubHub tiež pomáha ich osobnému aj profesionálnemu rastu organizovaním edukačných prednášok alebo eventov.

Jednoznačná kvalita HubHub-u spôsobila, že staré priestory v Twin City B sa veľmi rýchlo naplnili. Preto, aby mohol medzi seba prijať nových členov a poskytovať im kvalitnejšie služby, sa HubHub rozhodol presťahovať do moderných priestorov v novopostavenom Twin City C. Dnes HubHub v Bratislave prevádzkuje už viac ako 4 000 m2 coworkingových priestorov, čo je takmer tri- až štyrikrát viac ako pri otvorení v apríli 2017. Členmi tejto novej, väčšej a lepšej komunity sú napríklad inovatívny Elevator Lab powered by Tatra banka, Brackets alebo Exponea.

Tieto spoločnosti si HubHub nevybrali náhodou. “Elevator Lab powered by Tatra banka poskytuje širokú škálu podpory pre inovatívne myšlienky. Je to ekosystém, v ktorom startupy môžu v krátkom čase maximalizovať potenciál svojho nápadu. Veríme, že úspešný ekosystém, je ten ekosystém, ktorý nasleduje komunitu. To je aj dôvodom, prečo sme si vybrali práve HubHub ako unikátny priestor priamo v srdci startupistov,” hovorí Pamela Babuščáková, Head of Research & Development, Tatra banka.

No, taká bratislavská cena za obed v bistre …

HubHub rastie nielen vďaka svojej neodškriepiteľnej kvalite, ale aj vďaka svojej otvorenosti. Každá komunita, ktorá sa uzavrie do seba, prestáva rásť a napredovať. Preto HubHub vždy víta nových ľudí s otvorenou náručou. Táto otvorenosť sa prejavuje na viacerých frontoch. Kaviareň a jedáleň, ktoré je súčasťou nového HubHub-u, je otvorené aj pre širokú verejnosť. Rovnako to je aj s prednáškami a vzdelávacími podujatiami, ktoré HubHub organizuje – prišelci sú na nich vždy vítaní. Zasadačky a priestory HubHub-u sú prístupné na eventy a out-of-office mítingy aj pre firmy, ktoré ešte nie sú súčasťou HubHub-u. Vďaka svojej otvorenosti HubHub neustále oslovuje nových ľudí a neprestáva rásť.

Využiť môžete aj gaming zónu

Na týchto priestoroch tiež vidno prepojenie medzi HubHub a hbReavis. Ako sme sa dozvedeli, lokálni dizajnéri ešte budú dokončovať dizajn. A zaujímavé cenu na prenájom vytvoril HubHub pre neziskovky. Asi 40 % priestorov v HubHub sa využíva flexibilne, zostatok patrí dlhodobým nájomcov.

Cieľom HubHub je vytvoriť na Slovensku vzdelávaciu platformu, HubHub je spoluorganizátorom FutureNow, Butterfly efektu. V týchto priestoroch sa aj uskutočňuje väčšina vzdelávacích projektov. HubHub spolupracuje aj s FIIT.

Michal Pastier – Chief Creative Director, Exponea a Naming Creative Director & Co-owner, GoBigName vo svojom vystúpení hovoril o tom, že ich firma výrazne rastie a založili svoju filozofiu na antikorporátnom prostredí. Na ich výzvu na obsadenie miest im prišlo až 1500 prihlášok, tento záujem pripisujú tomu, že zverejnili svoje priestory a tieto sa ľuďom páčili. Aktuálne zamestnávajú okolo 240 ľudí. Zaujímavé je, že ich zahraničná návšteva bola prekvapená úrovňou priestorov, ktoré sú k dispozícii v Bratislave. Pri svojej práci využívajú aj umelú inteligenciu a a lákajú k sebe inovátorov a podstatné je mixovať staré a nové firmy, toto je synergický efekt.

Ďalej vystúpila Pamela Babuščáková, Head of Research & Development, Tatra banka a zamerala svoje vystúpenie na Elevator lab, ktorý sme už navštívili. Aktuálne sa pripravuje spustenie robota Pepper v pobočke Tatra banky v Bory Mall.

Karina Ráchelová z UX & Development Manager, Brackets potvrdila, že pracovné prostredie a atmosféra vo firme je extra dôležitá. Aj klienti Brackets začali firmu inak vnímať, keď má takéto efektné priestory.

A ako si tieto priestory vyskúšať? Bistro môže navštíviť ktokoľvek a máte možnosť si niektoré priestory pozrieť. Potom už nasleduje členstvo, v rámci ktorého máte priestory, ale aj pripojenie na internet, elektrinu, teplo, svetlo a vodu a kávu v cene.

Napr. členstvo Flexibile Desk je za 220 eur mesačne. V dizajnovom prostredí s top službami potom môžete byť 24 hodín denne. Dostanete:

  • stôl v zdieľanom priestore
  • mentoring a konzultácie
  • účasť na exkluzívne eventoch a workshopoch
  • chill out zónu & gaming zónu
  • pitný režim a osvieženie
  • bajk parking
  • vysokorýchlostný internet

Zasadačky do 4 hodín mesačne je v cene, vstup 24/7 stojí do 29 eur za mesiac. Prenajať sa dá konferenčná miestnosť a tiež eventový priestor.

Ak chcete vstup len na jeden deň, nie je problém, je tu členstvo One Day. Bude to stáť 50 eur a dostanete rovnaké služby ako bolo popísané vyššie, zasadačku môžete využiť na 1 hodinu v cene.

Viac fotiek z predstavených priestorov

 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.