Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Elektrické subkompaktné SUV spoločnosti Hyundai Motor, KONA Electric, získalo od organizácie Green NCAP maximálne možné hodnotenie
  • Green NCAP je nezávislá organizácia, ktorá hodnotí automobily na základe energetickej účinnosti a emisií
  • KONA Electric je po modeli IONIQ Electric už druhým batériovým elektromobilom, ktorý získal maximálne hodnotenie päť hviezdičiek.

Hyundai KONA Electric získal najvyššie hodnotenie od nezávislej organizácie Green NCAP, ktorá hodnotí vozidlá na základe ich energetickej účinnosti a emisií. Organizácia udelila elektricky poháňanému subkompaktnému SUV päťhviezdičkové hodnotenie, tzn. najvyššie možné skóre.

Hodnotenie vychádzalo z troch indexov, z ktorých každý obsahoval niekoľko metrík: čistý vzduch, energetická účinnosť a skleníkové plyny. Ako vozidlo s nulovými emisiami získal Hyundai KONA Electric najvyššie známky za čistý vzduch a skleníkové plyny. To, že sa tiež umiestnilo na vysokej priečke v oblasti energetickej účinnosti, bolo však obzvlášť pôsobivé. Z 24 vozidiel, ktoré boli v roku 2020 hodnotené, je KONA Electric jedným z dvoch, ktoré dosiahli maximum.

Green NCAP vo svojej správe napísal, že rovnako ako u všetkých ostatných vozidiel s výhradne elektrickým pohonom, ani pri modeli KONA Electric neexistujú žiadne výfukové emisie. Preto dostalo vozidlo maximum bodov za čisté ovzdušie a skleníkové plyny. Aj elektrické vozidlá musia na svoj pohyb spotrebovať energiu, ale aj tu zostáva účinnosť vozidla KONA v zóne, v ktorej sa dosahuje maximálny počet bodov: <30 kWh / 100 km.

Sme radi, že KONA Electric získala v hodnotení Green NCAP päťhviezdičkové hodnotenie. To len dokazuje, že naše čisto elektrické SUV nie je len ekologické z pohľadu tvorby emisií, ale je zároveň výborným vozidlom s vynikajúcou účinnosťou,“ hovorí Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident pre marketing a produkt spoločnosti Hyundai Motor Europe. „Ide o pozoruhodný úspech v našom roku elektrifikácie a je ďalším dôkazom nášho vedúceho postavenia v oblasti budúcej mobility.“

Značky: