Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Hyundai oznámil, že od 25. mája 2020 spúšťa vo svojom závode v českých Nošoviciach výrobu nového modelového radu i30. Nová i30-ka prináša modernizovaný dizajn, je vybavená novými technológiami a širokou paletou motorizácií, vrátane nového 48-voltového mild hybridu. i30 je modelový rad vyrábaný v Európe pre európskych zákazníkov a od roku 2007 sa z neho predalo už viac ako milión kusov

Spoločnosť Hyundai oznámila začiatok produkcie nového modelového radu i30. Jeden z najobľúbenejších modelov značky Hyundai sa začne vyrábať od 25. mája v závode Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Českej republike.

Nová i30-ka predstavuje ďalší krok vo vývoji tohto obľúbeného vozidla nižšej strednej triedy. Dostupná bude tak ako doteraz v karosárskych verziách hatchback, fastback a kombi. Prvý kus modelu i30 bol vyrobený v roku 2007 a odvtedy sa z neho v Európe predalo vyše milióna kusov. Zaujímavosťou je, že práve i30 bola prvým modelom značky, ktorý vo svojom názve používa písmeno „i“ a zároveň prvý model, ktorý zišiel z výrobnej linky Hyundai v českých Nošoviciach v novembri 2008.

Model i30 dlhodobo patrí k najobľúbenejším vozidlám v Európe. Je vyrábaný v Európe pre európskeho zákazníka – od dizajnu, cez vývoj, až po samotnú výrobu. Najnovší model i30 prináša množstvo vylepšení a stane sa tak ešte atraktívnejším pre zákazníkov, ktorí hľadajú štýlové, bezpečné a spoľahlivé auto nižšej strednej triedy,“ hovorí Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident Hyundai Motor Europe pre marketing a produkt.

Nová i30 ponúkne viacero noviniek

Nový modelový rad i30 prinesie viacero noviniek. Dizajnové zmeny sa v exteriéri dotknú predného aj zadného nárazníka, predných a zadných LED svetlometov s integrovanými dennými svetlami v tvare „V“, pribudnú nové 16 a 17-palcové zliatinové disky kolies a paleta farieb sa rozšíri o novú metalickú Silky Bronze a perleťovú Sunset Red. V interiéri zákazník nájde prepracovaný dizajn výduchov ventilácie, vo vyššej výbave 7 palcovú digitálnu prístrojovú dosku či 10,25-palcový centrálny displej s navigáciou. K dispozícii je tiež 5 farieb čalúnenia sedadiel a možnosť výberu poťahov, ktoré môžu byť látkové, kombinácia látky a kože alebo kožené.

Najväčšie zmeny v novej i30 sa týkajú motorizácií. Pribudne 4-valcový atmosférický motor 1,5 DPi s výkonom 81 kW (110 k). A úplnou novinkou je aj 48 voltový mild hybrid, ktorý je spojený s benzínovým turbomotorom 1,5 T-GDi (118 kW/160 k), ale aj s naftovým pohonom 1,6 CRDi (100 kW/136 k). K dispozícii je 6 manuálna a 7-stupňová dvojspojková automatická prevodovka, novinku predstavuje 6-stupňová inteligentná manuálna prevodovka iMT, ktorá odpojí motor od prevodu pri pustení nohy z plynu, umožní vozidlu vstúpiť do dvoch možných úrovní „plachtenia“ a prispeje tak k väčšej úspore paliva.

Športová výbava N Line bude po prvý raz dostupná nielen pre i30 hatchback a fastback, ale aj pre obľúbené kombi, ktoré na Slovenskú tvorí viac ako polovicu všetkých predaných áut modelového radu i30.

i30 na Slovensku v predaji od leta

Nový modelový rad i30 sa začne na Slovensku predávať v letných mesiacoch. Importér značky Hyundai zverejní cenník novej i30-ky pre koncových zákazníkov v priebehu mesiaca jún.

Značky: