Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nové prepínače série GS1915 za atraktívnu cenu ponúkajú jednoduchú správu v cloude, vysoký výkon a kapacitu napájania PoE presne podľa potrieb malých a stredne veľkých organizácií. Dôvody, prečo majú obe novinky všetky predpoklady k tomu stať sa bestsellerom, predstaví Petr Koudelka, Senior Sales Engineer v spoločnosti Zyxel Networks.

Keď ide o sieťové prepínače, malé organizácie požadujú v prvom rade funkčné riešenie, ktoré sa vyznačuje vysokou spoľahlivosťou, dostatočnou rýchlosťou na to, aby bez problémov zvládlo sieťovú prevádzku, a jednoduchou správou. Niektorí zákazníci vedľa toho ešte požadujú možnosť napájať niekoľko málo zariadení cez Ethernet (PoE). A tým potreby a očakávania väčšiny malých organizácií a firiem obvykle končia.

Teda vlastne nie tak úplne. Hoci si to niektorí zákazníci uvedomia až pri rozhovore s našimi odborníkmi, potrebujú tiež možnosť svoju sieť spravovať v cloude. Monitoring a správu sieťových zariadení je vždy lepšie prenechať na profesionáloch, pričom túto prácu obchodným partnerom spoločnosti Zyxel uľahčuje cloudová platforma Nebula.

Jednoduché a pragmatické riešenie

Vráťme sa ale k tomu, čo som chcel povedať: malé organizácie obyčajne nemávajú na prepínače žiadne vysoké nároky. Chovajú sa veľmi pragmaticky, a preto nechcú platiť za vec, ktorú nepotrebujú a/lebo ktorá by u nich ležala ľadom. A práve z týchto dôvodov sa v malých a stredne veľkých organizáciách stále väčšej obľube tešia prepínače série GS1915, ktoré v sebe spojujú možnosť správy v cloude, atraktívnu cenu, vynikajúci výkon a napájanie PoE.

Prvé modely tejto série, menovito GS1915-8 (bez PoE) a GS1915-8EP (s PoE), sme na trh uviedli počiatkom tohoto roku. V reakcii na ich predajné úspechy sme sa rozhodli sériu GS1915 rozšíriť o modely GS1915-24E a GS1915-24EP vybavené 24 portami.

Model GS1915-8 na trh prichádza v dvoch verziách – GS1915-8 bez napájania cez Ethernet a GS1915-8EP s celkovou kapacitou PoE napájania 60 Wattov, čo bohate stačí k napájaniu niekoľkých PoE zariadení napríklad v malých či domácich kanceláriách.

Obe novinky k výhodám stávajúcich osemportových modelov pridávajú vyššiu kapacitu napájania cez PoE. Konkrétne model GS1915-24EP ponúka 12 PoE portov a celkový PoE príkon 130 Wattov, čo jeho užívateľom otvára nové možnosti pri napájaní ďalších zariadení. Obidva modely naviac podporujú vzdialenú správu a monitoring pomocou cloudovej platformy Nebula od spoločnosti Zyxel.

Funkcie, ktoré potrebujete

Prepínače GS1915-24 sú ideálne pre menšie organizácie, ktoré chcú správu siete pomocou cloudu, ale nepotrebujú kompletnú paletu funkcií dostupných v pokročilých sieťových prepínačoch vyšších sérií. Prepínače série GS1915 zvládnu všetko, čo od nich pri tomto rozsahu nasadení vyžadujete, a súčasne sú cenovo veľmi dostupné. Jedným z dôvodov ich atraktívnej ceny je skutočnosť, že nemajú optické uplink porty, ktoré ale väčšina malých organizácií aj tak nepotrebuje.

Našich obchodných partnerov aj koncových zákazníkov oslovili už prvé dva modely tejto série, a preto očakávame, že mimoriadne obľúbené budú tiež obe novinky. Pokiaľ sa o prepínačoch série GS1915 chcete dozvedieť viac, kontaktujte prosím lokálne zastúpenie alebo obchodného partnera spoločnosti Zyxel.

Petr Koudelka, Senior Sales Engineer v spoločnosti Zyxel Networks

Značky: