Je tu ďalší nástroj umelej inteligencie na prevod textu do obrázkov.

Takto sú označené modely, ktoré umožňujú nakresliť požadovaný obrázok či grafiku z textového príkazu. Medzi najznámejšie patria MidjourneyDall-E. Pokojne si k nim pridajte aj nový nástroj s názvom Ideogram AI. Umožní generovať obrázky zadarmo, no v obmedzenej miere. Na plnohodnotné využívanie a najmä zrýchlenie celého procesu bude treba využiť niektorý z platených balíkov.

Nejde o nič neobvyklé, pretože umelá inteligencia, ktorá „kreslí“ spotrebúva veľké množstvo energie. Používať tieto modely zadarmo nie je únosné, aj keď sa objavujú výnimky v podobe integrácie služieb do seba. Hovoriť môžeme napríklad o Microsoft Copilot Designer, ktorý využíva model Dall-E a umožní generovanie obrázkov zadarmo.

Takisto aj tu nájdeme isté obmedzenia, no službu si môžete vyskúšať a dá sa dobre použiť. Najmä ak nepotrebujete vo veľkom generovať množstvo obrázkov. Integrované kreslenie na základe textovej požiadavky môžete vyskúšať aj v platenej verzii ChatGPT.

ideogram graf chybovostiZdroj: Ideogram.ai

Ideogram sa môže pýšiť fotorealistickými výstupmi, ktoré sú zamerané na presnosť. Aspoň tak to tvrdí samotná služba. V mnohých prípadoch dostanete skutočne nádhernú grafiku, ktorá vyzerá ako render 3D programu. Sú ale prípady, keď sa objavia isté nekonzistentnosti. Všimnite si to na obrázku nižšie.

Išlo o pokus nakresliť vodu vo fľaši v režime 3D obrázka. Voda však neprirodzene vystupuje zo spodnej časti fľaše. Aj napriek miernym chybičkám, odporúčame tento nástroj ako alternatívu k tomu, čo dnes existuje.

ideogram flasa vody AI 3DZdroj: Ideogram.ai

Zdroj: Ideogram AI

Prečítajte si aj:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.